23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Poskytovateľ dôchodkov spolupracuje s Coinbase na ponúknutí 5 % podielov na krypto

Poskytovateľ dôchodkov spolupracuje s Coinbase na ponúknutí 5 % podielov na krypto

Poskytovateľ dôchodkového plánu so sídlom v USA, ForUsAll, spája sily s Coinbase. Cieľom je umožniť klientom investovať až 5 % ich portfóliových aktív do kryptomien.

Tento poskytovateľ dôchodkov zameraný predovšetkým na malé a stredné podniky pracuje na tom, aby ponúkol prístup k viac ako 50 kryptomenám v produkte s názvom Alt 401 (k).

Spoluzakladateľ a investičný riaditeľ spoločnosti, David Ramirez, uznal obavy týkajúce sa ponuky krypto-produktov v dôchodkových portfóliách najmä kvôli ich volatilite. Tvrdil ale, že občania USA budú v „nevýhode”, ak sa im neposkytne možnosť prístupu ku krypto-aktívam v ich dôchodkových plánoch:

„Priemerný Američan môže byť v štrukturálnej nevýhode v porovnaní s veľkými inštitúciami a jednotlivcami s vysokými majetkami. Nemyslíme si, že je to správne.”

Spoločnosť ForUsAll spravuje aktíva dôchodkového plánu v hodnote 1,7 miliárd dolárov, čo predstavuje len malú časť trhov s dôchodkovými účtami vo výške 22 biliónov dolárov.

V Spojených štátoch je program 401 dôchodkovým účtom s príspevkom sponzorovaným zamestnávateľom definovaným v odstavci 401 Federálneho daňového zákonníka USA.

Väčšie inštitucionálne investičné spoločnosti, ako sú Fidelity Investments a Charles Schwab, neumožňujú zákazníkom priamo nakupovať alebo predávať kryptomeny na zdaniteľných účtoch alebo na jednotlivých dôchodkových účtoch. Môžu si ale kúpiť podiely v trustoch, ktoré investujú do kryptomien od spoločností, ako je Grayscale Investments.

Jednou z firiem, ktorá umožňuje priamy nákup krypto-aktív a zlata pre dôchodkové plány je BitcoinIRA. Táto spoločnosť bola založená v roku 2016. V komentári k spolupráci ForUsAll a Coinbase, spoluzakladateľ a prevádzkový riaditeľ spoločnosti BitcoinIRA, Chris Kline, uviedol:

„ForUsAll a Coinbase by to nerobili, keby neexistoval dopyt. Sú ľudia, ktorí chcú pracovať s týmito typmi fondov. A chcú mať prístup k novým a vzrušujúcim veciam so svojimi 401(k).”

Generálny riaditeľ MicroStrategy, Michael Saylor, reagoval na snahu spoločnosti ForUsAll prijať krypto.

V apríli internetový denník Cointelegraph informoval, že dôchodkové fondy a poisťovacie spoločnosti čoraz viac venujú časť svojich aktív do Bitcoinu a iných kryptomien, pretože obavy z inflácie eskalovali počas pandémie koronavírusu.

V máji 2020 spustil Kingdom Trust, regulovaný správca spravujúci aktíva v hodnote viac ako 13 miliárd dolárov, dôchodkový účet podporujúci BTC aj dlhodobo držané aktíva.

Spoločnosť poznamenala, že keď sa federálny daňový úrad Internal Revenue Service rozhodol zdaniť Bitcoin, priamo umožnil vlastníctvo aktív kvalifikovanými depozitármi a ich držbu na dôchodkových účtoch.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Pension provider partners with Coinbase to offer 5% exposure to crypto. [online]. [cit. 2021-06-15]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/pension-provider-partners-with-coinbase-to-offer-5-exposure-to-crypto

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments