25.5 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Elon Musk: Svoju Teslu si môžete teraz kúpiť v BTC

Elon Musk: Svoju Teslu si môžete teraz kúpiť v BTC

Elon Musk uviedol, že Tesla teraz prijíma platby v BTC od amerických zákazníkov.

Tesla pôvodne naznačila akceptovanie BTC pre platby v podaní SEC začiatkom tohto roka.

Elon Musk oznámil, že automobily Tesla je teraz možné kupovať pomocou Bitcoinu (BTC). 

Generálny riaditeľ elektromobilovej spoločnosti a zroveň spoločnosti „Technoking” uviedol, že firma bude priamo prevádzkovať bitcoinové nodes a bude sa držať BTC, ktorý akumuluje. Všetko to bude bez toho, aby ho zmenila na fiat.

Spoločnosť Tesla prvýkrát naznačila svoj zámer začať prijímať platby v BTC pre svoje produkty začiatkom februára po tom, čo kúpila digitálne aktíva v hodnote 1,5 miliardy USD. 

Možnosť kúpiť si Teslu pomocou BTC sa nateraz rozšíri iba na zákazníkov so sídlom v USA.

Najnovší počin Elona Muska, že automobily môžu byť zakúpene v BTC, naznačuje, že BTC sa nevyužíva iba ako transakčné médium, ale aj ako investičný nástroj.

Prevádzkovaním vlastných vyhradených bitcoinových nodes sa spoločnosť Tesla pripojí k globálnej sieti operátorov typu peer-to-peer. Tí hostia a synchronizujú bitcoinový blockchain.

Návštevníci webu spoločnosti Tesla z adresy IP sídliacej v USA teraz uvidia nový widget platieb za BTC pridaný k možnostiam platby tohto webu. 

Prijatie BTC spoločnosťou Tesla bolo ohlásené dnes, v stredu 24. marca. 

Súčasne s novinkami vyskočila hodnota BTC o 2,9 % z 54 056 $ na 55 630 $.

V podmienkach platby prostredníctvom BTC v spoločnosti Tesla sa uvádza, že BTC je v súčasnosti jediným digitálnym aktívom, ktoré spoločnosť Tesla prijíma ako platbu za svoje produkty. 

„Nemôžete nakupovať pomocou žiadneho iného digitálneho aktíva. Naša digitálna peňaženka nie je v súčasnosti nakonfigurovaná na zisťovanie alebo prijímanie iných digitálnych aktív ako BTC,” uvádza sa v podmienkach.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Elon Musk says Tesla now accepts Bitcoin from US customers. [online]. [cit. 2021-03-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/elon-musk-says-tesla-now-accepts-bitcoin-from-us-customers

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments