-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Milióny Afričanov môžu ťažiť z rozširujúceho sa ekosystému Cardana

Milióny Afričanov môžu ťažiť z rozširujúceho sa ekosystému Cardana

Cardano boduje pri získavaní spojencov v Afrike. 

Doposiaľ bola väčšina technologických spoločností založených na blockchaine Afriky do veľkej miery nedotknutá. Zdá sa však, že Cardano zaregistrovalo na kontinente celkom veľkú príležitosť. 

Túto správu uverejnil výkonný riaditeľ IOHK, Charles Hoskinson, v krátkom videu na YouTube.

Podľa Hoskinsona spolupracuje Cardano s rôznymi africkými vládami na vývoji digitálnych entít, ktoré otvoria brány miliónom ľudí, aby mohli ťažiť z rozširujúceho sa ekosystému ADA.

Vytváranie nových trhov

Charles ďalej tvrdí, že tento krok významne prispeje na pomoc miliónom Afričanov, ktorí predtým nemali prístup k digitálnym zdrojom.

Medzi tieto výhody bude patriť vytváranie digitálnych identít, ktoré je možné prepojiť s metadátami, digitálnymi peňaženkami a platobnými systémami.

Je pravda, že to pravdepodobne povedie k vzniku nového väčšieho trhu založeného na digitálnom veku. 

Charles odhadol nový trh v Afrike na 5 triliónov $, čo z neho robí vysokú prioritu pre ekosystém Cardano ako celok.

Charles Hoskinson neverí, že Afrika je chudobný kontinent, ako sa to väčšinou zobrazuje na globálnej scéne. 

Podľa neho jeho rast zastavil nedostatok riadneho využitia zdrojov.

Podľa Charlesa je súčasný ekonomický stav Afriky paralelou toho čínskeho spred niekoľkých desaťročí, keď si väčšina ľudí na Wall Street myslela, že Čína je chudobná krajina.

Hneď ako Čína zaviedla opatrenia na uľahčenie plynulého využívania bohatstva, došlo k prudkému rozmachu ekonomiky krajiny, ktorá po desaťročia dosahuje stabilný rast. 

Čína je dnes jednou z najväčších ekonomík na svete.

Zdroj:

ZYCRYPTO, 2021. Millions of Africans to benefit from Cardano’s expanding ecosystem. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://zycrypto.com/millions-of-africans-to-benefit-from-cardanos-expanding-ecosystem/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments