23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Elon Musk priznal Aspergerov syndróm, ktorým trpel aj Albert Einstein. Ako sa...

Elon Musk priznal Aspergerov syndróm, ktorým trpel aj Albert Einstein. Ako sa prejavuje?

Elon Musk, podnikateľ a spoluzakladateľ spoločností Tesla Motors, SpaceX či Paypal v priamom prenose odhalil, že má Aspergerov syndróm. 

Musk povedal divákom, že je „prvým človekom s Aspergerom”, ktorý hostil dlhodobý program. Vyjadrenie je považované za prvé, keď Musk hovoril o svojom stave.

Jeho priznanie vyvolalo u poslucháčov v štúdiu potlesk.

Čo je Aspergerov syndróm?

Aspergerov syndróm je celoživotné postihnutie autistického spektra, ktoré ovplyvňuje ľudí rôznymi spôsobmi. 

Pacienti s týmto syndrómom môžu mať ťažkosti s interpretáciou verbálneho a neverbálneho jazyka a môžu potrebovať viac času na spracovanie informácií. Môžu mať tiež problém prejaviť svoje pocity konvenčným spôsobom, preto môžu byť často nepochopení. 

Mnoho ľudí s Aspergerovým syndrómom má intenzívne a vysoko zamerané záujmy – niektorí ich nasmerujú k úspešnej kariére.

Týmto syndrómom mal údajne trpieť aj Albert Einstein či Isaac Newton. Medzi súčasné osobnosti trpiace týmto syndrómom patrí aj Greta Thunberg. 

Elon Musk sa preslávil založením úspešných spoločností, ako napríklad PayPal, Starlink, Tesla Motors či SpaceX. Vďaka technologickým prielomom sa raketovo vyšplhal v rebríčku najbohatších ľudí sveta až na druhé miesto a s hodnotou majetku 184 miliárd USD dýcha na krk najbohatšiemu mužovi sveta, ktorým je zakladateľ spoločnosti Amazon, Jeff Bezos. 

Zdroj:

BBC, 2021. Elon Musk reveals he has Asperger’s on Saturday Night Live. [online]. [cit. 2021-05-10]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57045770

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments