21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Elon Musk ohlasuje, že prvá misia SpaceX na Mesiac bude financovaná Dogecoinom

Elon Musk ohlasuje, že prvá misia SpaceX na Mesiac bude financovaná Dogecoinom

Elon Musk ohlásil novú misiu SpaceX, ktorá bude „zaplatená v Doge”.

Družica Doge -1 na Mesiac bude vypustená budúci rok. Podľa Muska bude označená ako prvá kryptomena vo vesmíre.

Táto misia demonštruje použitie kryptomeny mimo obežnej dráhy Zeme a vytvorí základ pre medziplanetárny obchod,” uviedol v nedeľu v tlačovej správe viceprezident spoločnosti SpaceX pre komerčný predaj Tom Ochinero. Vzápätí dodal: „Sme nadšení, že môžeme vypustiť DOGE-1 na Mesiac!”

Na projekte Doge -1 Moon bude pracovať aj spoločnosť Geometric Energy Corporation, logistická firma zameraná na obnoviteľné zdroje energie.

„Spoločnosti Geometric Energy Corporation a SpaceX po oficiálnej transakcii s DOGE výrazne posilnili jeho postavenie ako účtovnej jednotky pre lunárny obchod v kozmickom sektore,” uviedol v nedeľu výkonný riaditeľ spoločnosti Geometric Energy Corporation, Samuel Reid.

Zástupca spoločnosti Geometric Energy uviedol, že rozhodnutie zvoliť si Doge ako jednotku pre lunárne projekty od seba a SpaceX „vytvára precedens” pre budúce misie na Mesiac a Mars.

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Elon Musk Announces ‘First Meme in Space’ With Dogecoin-Funded Moon Mission. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/elon-musk-spacex-dogecoin-moon-mission

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments