27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Bitcoin sa zakolísal po tom, čo Tesla a Elon Musk spustili predaj

Bitcoin sa zakolísal po tom, čo Tesla a Elon Musk spustili predaj

Najpopulárnejšia kryptomena, Bitcoin (BTC), získala späť niektoré zo svojich ostrých strát, ktoré boli spôsobené majiteľom spoločnosti Tesla Elonom Muskom. Potom, čo výrobca automobilov uviedol, že pozastavil nákupy vozidiel pomocou BTC sa rozhliada po ďalších kryptomenách.

BTC sa prepadol z takmer 55 000 USD na 47 600 USD, potom sa opäť dostal späť na vyššiu úroveň. O 05:13 UTC sa obchodoval za 50 621 USD a za jeden deň klesol o 11,5 %. Podobnou cestou sa vydali aj ďalšie mince z pomedzi 10 najlepších, ktoré za posledných 24 hodín klesli o 8 % – 16 %.

„Máme obavy z rýchleho nárastu využívania fosílnych palív na ťažbu Bitcoinov a transakcií, najmä uhlia. To spôsobuje najhoršie emisie zo všetkých palív,” uvádza sa na snímke obrazovky, ktorú zdieľal Musk na Twitteri.

Dodal, že spoločnosť stále verí, že kryptomena je dobrý nápad a má sľubnú budúcnosť, „ale nemôže existovať na úkor životného prostredia”.

Spoločnosť Tesla uviedla, že nebude predávať žiadne BTC, ktoré vlastní, a plánuje ho použiť na transakcie „hneď ako ťažba prejde k udržateľnejšej energii”.

V apríli ale Musk súhlasil s tým, že BTC „stimuluje obnoviteľnú energiu”.

„Pozeráme sa aj na ďalšie kryptomeny, ktoré využívajú menej ako 1 % energie / transakcie Bitcoinu,” uzavreli. Musk sa tento týždeň pýtal svojich sledovateľov na Twitteri, či by spoločnosť mala začať prijímať Dogecoin (DOGE) .

Spoločnosť Tesla začala prijímať BTC v marci tohto roku.

Niektorí komentátori špekulujú, že toto rozhodnutie pozastaviť platby BTC môže súvisieť s dotáciami, ktoré spoločnosť dostáva od vlády USA.

Len včera agentúra Reuters uviedla, že Tesla sa snaží vstúpiť na americký trh s úvermi na obnoviteľné palivá v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, pričom dúfa, že bude mať úžitok z pochodu Bidenovej administratívy smerom k novým cieľom s nulovými emisiami.

Zdroj: 

CRYPTONEWS, 2021. Bitcoin Rebounds After Tesla & Elon Musk Triggered Selloff. [online]. [cit. 2021-05-13]. Dostupné na: https://cryptonews.com/news/bitcoin-rebounds-after-tesla-elon-musk-triggered-selloff-10283.htm

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments