23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta eBay chce povoliť platby v kryptomene

eBay chce povoliť platby v kryptomene

Gigant elektronického obchodu eBay uvažuje o pridaní kryptomien ako novej platobnej možnosti. Na túto tému sa v pondelok vyjadril výkonný riaditeľ, Jamie Iannone:

„Rozširujeme typy platieb, ktoré prijímame … budeme sa naďalej zaoberať ďalšími možnosťami, ako je kryptomena.”

Okrem toho spoločnosť skúma uľahčenie predaja NFT na svojej platforme.

O spoločnosti eBay sa hovorilo, že sa dostane do kryptomeny už v máji 2019 na základe reklamy na konferencii. Klebety ale rýchlo uzavrel hovorca spoločnosti:

„Kryptomena nie je na platforme eBay akceptovaná ako forma platby, ani nie je súčasťou našej platobnej stratégie,” uviedol.

V tomto okamihu sa zdá, že kryptomena je už príliš veľká na to, aby ju spoločnosť mohla ignorovať, ale rozhodnutie o tom, či povolí alebo nepovolí nový spôsob platby, ešte nie je definitívne.

Spoločnosť eBay pôvodne začala uvažovať o prijatí Bitcoinu na platby ešte v roku 2013, nakoniec ale tento plán odložila.

PayPal, bývalá dcérska spoločnosť eBay, začala svojim zákazníkom v USA umožňovať obchodovanie s kryptomenami minulý rok, ale až koncom marca povolila platby v kryptomenách.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. eBay Exploring Cryptocurrency Payments. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://u.today/ebay-exploring-cryptocurrency-payments

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments