21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Dohoda o predaji TikToku spoločnostiam Walmart a Oracle by mohla byť zrušená

Dohoda o predaji TikToku spoločnostiam Walmart a Oracle by mohla byť zrušená

Dohoda o predaji americkej spoločnosti TikTok spoločnostiam Oracle a Walmart by sa mohla odložiť alebo dokonca zrušiť, tvrdia správy. Pôvodný príkaz bývalého prezidenta Trumpa požadoval, aby sa vlastník ByteDance zbavil svojich amerických operácií kvôli obavám o národnú bezpečnosť. Stanovil termín 12. novembra, ktorý sa už dvakrát predĺžil.

Spoločnosti Oracle a Walmart rokovali so spoločnosťou TikTok od septembra s cieľom dokončiť dohodu, v rámci ktorej by sa videoaplikácia presunula do nového subjektu, aby sa zabránilo plošnému zákazu v krajine. The Wall Street Journal aj Reuters hlásia, že dohoda by mohla byť odložená, hoci sa žiadna zo zúčastnených spoločností k tomu nevyjadrila.

Agentúra Reuters uvádza, že nová Bidenova vláda uskutoční rozsiahlu revíziu Trumpovej politiky, ktorá môže trvať mesiace. Hovorkyňa Bieleho domu na otázku odpovedala, že neexistuje žiadny konkrétny časový harmonogram, podľa ktorého by mala kontrola nasledovať, a že sa neprijali „nové proaktívne kroky”

Americké ministerstvo spravodlivosti v stredu požiadalo dva súdy, aby pozastavili výzvy, proti rozsudkom, ktoré blokujú obmedzenia Trumpovej administratívy uvalené na TikTok. TikTok má v súčasnosti viac ako 800 miliónov používateľov na celom svete, z toho 100 miliónov v USA.

Zdroj: 

BBC, 2021. TikTok’s Oracle-Walmart deal could be off. [cit. 2021-02-12]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/technology-56010164

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments