17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Technológie Americká letecká spoločnosť sa rozhodla nakúpiť lietajúce elektrické taxíky

Americká letecká spoločnosť sa rozhodla nakúpiť lietajúce elektrické taxíky

Spoločnosť United Airlines plánuje kúpiť 200 lietajúcich elektrických taxíkov, ktoré, ako dúfa, budú prepravovať cestujúcich na letisko v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Americká letecká spoločnosť je jedným z prvých veľkých dopravcov, ktorí sa zaviazali ku kúpe lietajúcich taxíkov. Spoločnosť United Airlines tiež investuje do lietajúcej taxislužby Archer v rámci dohody o vývoji lietadla v hodnote 1,1 miliardy $.

Spoločnosť United Airlines sa spojí s americkým regionálnym dopravcom Mesa Airlines, aby v rámci objednávky za 1 miliardu $ kúpili elektrické vertikálne vzlietajúce a pristávajúce lietadlá začínajúcej spoločnosti Archer (eVTOL). Medzi ďalších investorov do rozbehu patrí automobilka Stellantis, nová spoločnosť, ktorá vznikla minulý mesiac zlúčením spoločnosti Fiat Chrysler a francúzskej skupiny PSA.

United a Mesa uviedli, že predpovedajú použitie taxíkov na prepravu cestujúcich cez preplnené diaľnice na letiská. Archer tvrdí, že taxíky budú schopné letieť na vzdialenosť 95 km rýchlosťou 240 míľ za hodinu a mohli by znížiť emisie oxidu uhličitého.

„Vďaka správnej technológii dokážeme tlmiť dopad lietadiel na planétu, ale musíme pomôcť takýmto spoločnostiam, ktoré to dokážu,” uviedol výkonný riaditeľ United Airlines. Spoločnosť United Airlines vlani stratila viac ako 7 miliárd $ a spoliehala sa na vládnu pomoc USA, aby zabránila prepúšťaniu tisícov pracovníkov. 

Niektorí ekonómovia považujú pandémiu za príležitosť využiť tieto stimulačné prostriedky na rozvoj leteckej dopravy neutrálnej voči uhlíku.

Zdroj: 

BBC, 2021. US airline set to buy flying electric taxis for airport runs. [cit. 2021-02-12]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56020650

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments