24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta DMCC sa zaoberá výstavbou rafinérie drahých kovov na báze blockchainu v Dubaji

DMCC sa zaoberá výstavbou rafinérie drahých kovov na báze blockchainu v Dubaji

Dubajské multi komoditné centrum (DMCC), zóna voľného obchodu zriadená dubajskou vládou, podpísalo dohodu o predaji a kúpe so spoločnosťou REIT Development na výstavbu rafinérie drahých kovov s rozlohou 100 000 štvorcových stôp.

Podľa stredajšieho vydania DMCC budú rafinéria a sklady drahých kovov najväčšími v Rade pre spoluprácu v Perzskom zálive. Údajne budú poháňané technológiou blockchain.

Zariadenie, ktoré sa nachádza v oblasti Lake Towers, bude rafinovať a skladovať drahé kovy, ako napr. zlato, striebro, ródium, paládium a platinu.

Tieto drahé kovy tiež poskytnú podporu pre stabilizované zabezpečené aktíva. Tými sú: GoldCoin, SilverCoin, RhodiumCoin, PalladiumCoin a PlatinumCoin.

Tieto stablecoiny budú bežať v sieti Ethereum a budú údajne naviazané na aktuálnu hodnotu jedného gramu zodpovedajúceho drahého kovu.

Podľa oznámenia budú stablecoiny kryté drahými kovmi k dispozícii na obchodovanie na platforme pre výmenu zlata DMCC.

Ukončenie stavebných prác v navrhovanom objekte je naplánované do konca roka 2022 podľa DMCC, ktoré uvádza, že komplex ďalej posilní svoju pozíciu na svetových trhoch s drahými kovmi.

Podľa Mikea De Vriesa, prevádzkového riaditeľa spoločnosti REIT Development, naruší blockchain priemysel drahých kovov:

„Technológia blockchain môže umožniť transparentnejšie a presnejšie sledovanie drahých kovov, aby sa zabezpečilo, že v obehu nebude tzv. „špinavé zlato” a s ním spojené nedovolené obchody. Veríme, že do roka 2025 bude v blockchaine každá rafinéria a skladovacie zariadenie drahých kovov.”

Plánovaná rafinéria drahých kovov založená na blockchaine spoločnosti REIT Development v oblasti JLT je najnovším príkladom širokého prijatia novej technológie v Dubaji a Spojených arabských emirátoch.

Ekonomické oddelenie mesta chce nasadiť svoj podnikový projekt Know Your Customer na pokrytie celých SAE.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. DMCC strikes deal to build blockchain-based precious metals refinery in Dubai. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/dmcc-strikes-deal-to-build-blockchain-based-precious-metals-refinery-in-dubai

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments