-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Cybertruck od spoločnosti Tesla dosiahol 1 milión predobjednávok: Toto číslo úplne prevyšuje...

Cybertruck od spoločnosti Tesla dosiahol 1 milión predobjednávok: Toto číslo úplne prevyšuje dodávky spoločnosti za posledné 2 roky

Unikátny dizajn Tesla Cybertruck spolu s použitou špičkovou technológiou priniesol pred prvou dodávkou modelu nadšenie na trhu. Záujem sa odráža v počte rezervácií.

Podľa údajov získaných spoločnosťou Finbold bola k 25. máju 2021 odhadovaná predobjednávka modelu Cybertruck predstavený v roku 2019 1,08 milióna. Je to viac ako 866 750 vozidiel dodaných spoločnosťou Tesla za dva roky medzi rokmi 2019 a 2020.

V minulom roku dodal výrobca elektrických vozidiel 499 550 vozidiel, zatiaľ čo v roku 2019 to bolo 367 200 vozidiel. Okrem toho spoločnosť Tesla zaznamenala stály medziročný nárast dodávok vozidiel, pričom medzi rokmi 2016 a 2020 to bolo viac ako 558,2 %.

Prečo Cybertruck vyvoláva väčší záujem?

Vysoký záujem o Cybertruck spočíva v dizajne a zabudovanej technológii, ktoré zvyšujú motiváciu vlastniť model. Podľa spoločnosti Tesla je vozidlo vyrobené s vonkajšou tzv. škrupinou. Tá je odolná a zvyšuje ochranu cestujúcich. Dizajn má navyše takmer nepreniknuteľný exoskeleton, konštrukčný plášť z nehrdzavejúcej ocele pozdĺž pancierového skla.

Po uvedení modelu Cybertruck na trh výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, uviedol, že spoločnosť si tento model predstavovala iba ako severoamerický produkt. Pravdepodobne ale dopyt stúpol po tom, čo Musk objasnil, že zvážia vydanie upravenej verzie. Tá vyhovuje iným medzinárodným trhom.

Model sa zmenší, aby vyhovoval potrebám európskeho trhu.

Pri odhalení Cybertrucku spoločnosť Tesla neposkytla jasný výrobný plán s tým, že vozidlo stále prechádza inžinierstvom. Musk ale odvtedy oznámil ukončenie inžinierskych prác, ktoré dávajú nádej potenciálnym kupujúcim, že tento model bude možno čoskoro k dispozícii. Okrem toho výstavba tovární v Texase a Berlíne potenciálne zvýši výrobu.

Tesla stále čelí konkurencii

Vďaka pôsobivým číslam rezervácií Cybertrucku nie je spoločnosť Tesla imúnna voči tomu, aby čelila konkurencii. Spoločnosti General Motors a Ford oznámili svoje plány na podnikanie v oblasti elektrických nákladných vozidiel. Je pozoruhodné, že v čase, keď spoločnosť Tesla začne vyrábať, sa tradiční vodiči nákladných vozidiel mohli rozhodnúť pre iné modely od konkurencie. Napríklad Hummer plánuje spustenie výroby svojho modelu koncom tohto roka.

Spoločnosť Tesla zároveň vyvolala polemiku po oznámení, že pozastavila platby BTC za vozidlá nad uhlíkovou stopou aktíva. Výsledkom tohto kroku bolo nepohodlie medzi časťou kupujúcich. Niektorí zákazníci údajne zrušili svoje predobjednávky spoločnosti Cybertruck na protest proti rozhodnutiu spoločnosti Tesla.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Cybertruck hits 1 million pre-orders milestone exceeding Tesla’s last 2 years deliveries. [online]. [cit. 2021-05-27]. Dostupné na: https://finbold.com/cybertruck-hits-1-million-pre-orders-milestone-exceeding-teslas-last-2-years-deliveries/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments