27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ Brad Garlinghouse: Je možné, že hneď po ukončení súdneho sporu...

Generálny riaditeľ Brad Garlinghouse: Je možné, že hneď po ukončení súdneho sporu so SEC vstúpi Ripple na burzu

Generálny riaditeľ Ripple, Brad Garlinghouse, odhalil, že fintech spoločnosť veľmi rada vstúpi na burzu po tom, ako urovná žalobu, ktorú proti nej podala Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). Tá tvrdí, že firma a dvaja z jej riadiacich pracovníkov získali „neregistrovanou a nelegálnou ponukou cenných papierov viac ako 1,3 miliardy USD”

V prejave na konferencii Consensus 2021 Garlinghouse uviedol, že spoločnosť začala najskôr zisťovať, ako by mohla byť verejne obchodovateľná začiatkom roka 2020. Poznamenal ale, že žaloba komisie SEC skrížila cestu ich plánom. Pretože stále chce byť zalistovaný na burze, dúfa, že sa to stane hneď po vyriešení súdneho sporu so SEC.

Spoločnosť zatiaľ zaznamenala niekoľko menších víťazstiev. Je to z toho dôvodu, že súd nariadil komisii SEC, aby poskytla dokumenty o ďalších kryptomenách a zakázala regulačnému orgánu prístup k osobným finančným informáciám vedúcich pracovníkov spoločnosti Ripple. 

Garlinghouse povedal:

„Pravdepodobnosť, že Ripple bude verejne obchodovateľnou spoločnosťou, je momentálne veľmi vysoká … Sme uprostred súdneho sporu SEC, musíme to uzavrieť.”

Minulý mesiac generálny riaditeľ spoločnosti SBI Group, Yoshitaka Kitao, tiež uviedol, že spoločnosť bude zalistovaná po vyriešení sporu SEC. Skupina SBI je známym partnerom Ripple. Ten začiatkom tohto roka oznámil, že pridáva XRP do svojej služby požičiavania kryptomien. To naznačuje, že spoločnosť stále podporuje XRP aj napriek podaniu žaloby.

V samostatnom rozhovore Garlinghouse komentoval zaradenie spoločnosti Ripple do zoznamu „najrozvratnejších 50″ tohto roku a tvrdil, že token XRP má niekoľko výhod oproti dvom najlepším kryptomenám – Bitcoinu a Ethereu.

Generálny riaditeľ tvrdil, že transakcie tejto kryptomeny sú lacnejšie a rýchlejšie ako v iných sieťach. Zároveň poukázal na to, že XRP je výrazne ekologickejšie ako BTC. Pripustil, že Ripple vlastní značné množstvo tokenov XRP. Na druhej strane uviedol, že majú „nulovú dynamiku inflácie”, pretože všetky tokeny XRP už boli vytvorené a už nie je možné vytvoriť viac.

Na druhej strane sa Bitcoin stále ťaží, až kým nedosiahne svoj 21-miliónový strop, zatiaľ čo počet ETH nie je obmedzený.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. ‘Ripple Likely to Go Public Once SEC Lawsuit Is Resolved, Says CEO Brag Garlinghouse. [online]. [cit. 2021-05-30]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/ripple-likely-to-go-public-once-sec-lawsuit-is-resolved-says-ceo-brag-garlinghouse/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments