Crypto.com použije nástroj CipherTrace na splnenie cestovných pravidiel FATF

0
110

Crypto.com – tvorca burzy, peňaženky, debetných kariet a kryptomien posilňuje svoju súpravu nástrojov implementácie komerčného riešenia vyvinutého spoločnosťou CipherTrace v oblasti kryptomien.

Názov nástroja CipherTrace, ktorý sa volá Traveler, je pomenovaný tak, aby vyhovoval komplexným požiadavkám tzv. „Travel Rule“ (cestovným poriadkom) finančnej akčnej skupiny. Tie začali platiť pre poskytovateľov služieb pre virtuálne aktíva (VASP) v roku 2020.

Pravidlá cestovného poriadku FATF vyžadujú, aby regulačné orgány a VASP (vrátane krypto-búrz) zhromažďovali a zdieľali údaje o zákazníkoch počas transakcií. 

Tento prístup v zásade dodržiava požiadavky, ktoré už platia pre prevodcov peňazí v jurisdikciách, ako je USA. To si vyžaduje, aby prevodcovia peňazí zaznamenávali identifikačné informácie o všetkých stranách zapojených do prevodov finančných prostriedkov medzi finančnými inštitúciami.

To, čo robí pravidlo cestovania pre VASP obzvlášť náročným, je rozdielna miestna transpozícia pokynov FATF v rôznych jurisdikciách po celom svete. 

Pred prijatím produktu Traveler bol Crypto.com už prijatý v Medzinárodnej asociácii pre výmenu digitálnych aktív a Global Digital Finance, teda v dvoch spoločnostiach, ktorých cieľom je ustanoviť konzistentné štandardy a regulačné postupy pre globálnu ekonomiku digitálnych aktív.

Program Traveler, ktorý pokračuje v dlhodobejšej práci CipherTrace na architektúre Travel Rule Information Architecture (TRISA), je navrhnutý tak, aby špecificky riešil hĺbkovú previerku protistrany VASP, ktorú vyžadujú pokyny FATF.

Riešenie preto pomáha VASP zdieľať citlivé osobné identifikovateľné informácie na potvrdenie krypto-transakcií a automaticky identifikuje prevody VASP príjemcu. 

Nástroj tiež skenuje adresy spojené s prichádzajúcimi krypto-transakciami a overuje pôvodný VASP. Okrem toho vydáva digitálne certifikáty Know Your VASP. 

To všetko tvorí základ šifrovanej, vzájomne overenej infraštruktúry pre bezpečné zdieľanie citlivých údajov.

Zdroj:

Cointelegraph, 2021. Crypto.com to use CipherTrace tool to comply with FATF’s travel rule. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/crypto-com-to-use-ciphertrace-tool-to-comply-with-fatf-s-travel-rule

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here