17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum opäť na novom historickom maxime: 3 500 USD

Ethereum opäť na novom historickom maxime: 3 500 USD

Ethereum (ETH) dosiahlo 4. mája úroveň 3 500 USD.

Analytici sa domnievajú, že hodnota 3 500 USD nie je pre ETH konečnou stanicou.

Údaje od spoločností Cointelegraph Markets Pro a TradingView sledovali ETH / USD, keď dvojica prerazila svoju najnovšiu historickú hranicu a pokračovala v stúpaní.

V čase písania tohto článku bol najväčší altcoin podľa trhovej kapitalizácie v režime číreho zisťovania cien, pretože hľadal odpor nad 3 500 USD.

Zdroj: ETH/USD 1-hodinový sviečkový graf (Bitstamp). Zdroj: TradingView

Ethereum už týždeň dennodenne zaznamenával nové maximá, sedemdňové zisky boli na úrovni 36 %.

Medzi analytikmi aj obchodníkmi bol pocit vzrušenia v daný deň citeľný.

„Už viac ako mesiac volám po 3600 USD a konečne je to tu. Myslím si, že ETH môže ísť oveľa vyššie,” povedal Scott Melker.

Krátkodobé cenové ciele ETH sa pohybujú na úrovni 5 000 USD pri oddialení nie je 10 000 USD a dokonca ani 20 000 USD nedosiahnuteľných. Je to preto, že Ethereum za posledný rok prekonal Bitcoin v ziskoch.

V utorok 4. mája však ETH nebolo samo. Dogecoin sa po nevydarenom mesiaci vrátil a náhle rozdrvil svoje osobné maximum. Po prvý raz minul 0,50 USD.

DOGE/USD 1-dňový sviečkový graf (Bittrex). Zdroj: TradingView

Tento krok nastal, keď veľká burza Gemini oznámila, že integrovala podporu pre Dogecoin. Bolo to deň po tom, čo o tom informovala aj obchodná platforma eToro.

Bitcoin pocítil tlak altcoinov, a tak po druhýkrát za 24 hodín stratil dominanciu na trhu aj cenovú silu na takmer 55 000 USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Ethereum price hits $3.5K record as Winklevoss exchange adds Dogecoin. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ethereum-price-hits-3-5k-record-as-winklevoss-exchange-adds-dogecoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments