Coinbase tvrdí, že očakáva zverejnenie s priamym kótovaním akcií do 14. apríla

0
144

Americká krypto-burza Coinbase tvrdí, že očakáva zverejnenie s priamym kótovaním akcií do dvoch týždňov.

Podľa nedávneho blogu Coinbase, Americká komisia pre cenné papiere alebo burzu (SEC) vyhlásila registráciu kryptomeny S-1 pre verejnú ponuku za efektívnu. 

Očakáva sa, že kmeňové akcie Coinbase triedy A sa budú obchodovať na globálnom výberovom trhu Nasdaq 14. apríla pod symbolom „COIN“.

Očakávalo sa, že krypto-burza vyjde na burzu v marci. Svoje plány ale údajne odložila po zaplatení poplatku vo výške 6,5 milióna USD v rámci urovnania s Komisiou pre obchodovanie s futures (CFTC).

Coinbase poslal návrh registrácie verejnej ponuky na SEC v decembri. Bolo to napriek tomu, že krypto-burza zverejnila plány na uskutočnenie priameho kótovania prostredníctvom Nasdaqu začiatkom roku 2021. 

V čase svojej prvotnej verejnej ponuky mohla mať spoločnosť hodnotu 100 miliárd USD. Túto sumu naznačujú akcie burzy, ktoré sa minulý mesiac údajne predali v súkromnej aukcii až za 375 USD.

Spoločnosť Coinbase, ktorá bola uvedená na trh v roku 2012, je jednou z najväčších búrz s kryptomenami v USA. Podľa CoinMarketCap prevádzkuje Coinbase Pro v denných transakciách viac ako 3 miliardy USD. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Coinbase expects direct listing on April 14. [online]. [cit. 2021-03-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/coinbase-expects-direct-listing-on-april-14

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here