23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Coinbase tvrdí, že očakáva zverejnenie s priamym kótovaním akcií do 14. apríla

Coinbase tvrdí, že očakáva zverejnenie s priamym kótovaním akcií do 14. apríla

Americká krypto-burza Coinbase tvrdí, že očakáva zverejnenie s priamym kótovaním akcií do dvoch týždňov.

Podľa nedávneho blogu Coinbase, Americká komisia pre cenné papiere alebo burzu (SEC) vyhlásila registráciu kryptomeny S-1 pre verejnú ponuku za efektívnu. 

Očakáva sa, že kmeňové akcie Coinbase triedy A sa budú obchodovať na globálnom výberovom trhu Nasdaq 14. apríla pod symbolom „COIN”.

Očakávalo sa, že krypto-burza vyjde na burzu v marci. Svoje plány ale údajne odložila po zaplatení poplatku vo výške 6,5 milióna USD v rámci urovnania s Komisiou pre obchodovanie s futures (CFTC).

Coinbase poslal návrh registrácie verejnej ponuky na SEC v decembri. Bolo to napriek tomu, že krypto-burza zverejnila plány na uskutočnenie priameho kótovania prostredníctvom Nasdaqu začiatkom roku 2021. 

V čase svojej prvotnej verejnej ponuky mohla mať spoločnosť hodnotu 100 miliárd USD. Túto sumu naznačujú akcie burzy, ktoré sa minulý mesiac údajne predali v súkromnej aukcii až za 375 USD.

Spoločnosť Coinbase, ktorá bola uvedená na trh v roku 2012, je jednou z najväčších búrz s kryptomenami v USA. Podľa CoinMarketCap prevádzkuje Coinbase Pro v denných transakciách viac ako 3 miliardy USD. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Coinbase expects direct listing on April 14. [online]. [cit. 2021-03-03]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/coinbase-expects-direct-listing-on-april-14

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments