13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Vývojári ICON blockchain core pridávajú integráciu s ekosystémom Polkadot

Vývojári ICON blockchain core pridávajú integráciu s ekosystémom Polkadot

Riešenie ICON pre interoperabilitu umožňuje vývojárom vytvárať plne decentralizované aplikácie naprieč reťazcami a účastníkom siete umožniť vstup do rôznych blockchainových ekosystémov. 

ICON oznámila svoje prvé integrácie BTP (Blockchain Transmission Protocol) do ekosystému Polkadot. 

Acala, Moonbeam, Edgeware a Plasm budú integrované do riešenia interoperability ICON BTP. To umožní vývojárom vytvárať komplexné aplikácie využívajúce rôzne blockchainové infraštruktúry.

Aj keď technológia blockchain prešla dlhú cestu, riešenia blockchainu sú stále obmedzené v tom, že na komunikáciu s inými sieťami potrebujú sprostredkovateľov alebo tretie strany. Je to preto, že väčšina blockchainových infraštruktúr závisí na komunikácii s inými reťazcami od iných centralizovaných systémov.

Polkadot, ICON a jeho pracovná skupina pre BTP budujú riešenie interoperability pre plne decentralizované medzireťazcové aplikácie a vytvárajú tak budúcnosť pre vývojárov a účastníkov siete pri komunikácii a skúmaní príležitostí na vzájomne prepojených sieťach a ich ekosystémoch.

„Jedinečným aspektom týchto integrácií je dôveryhodná bezpečnosť dosiahnutá skôr kryptografiou než inými porovnateľnými technológiami spoliehajúcimi sa na dôveryhodné tretie strany. Možnosti tejto technológie sú neobmedzené, ale spočiatku sa zameriame na možnosti prenosu tokenov pre riešenia DeFi naprieč reťazcami,” uviedol Scott Smiley, riaditeľ stratégie pre projekt ICON.

ICON integrácia

Integrácie DeM ekosystému kompatibilného s EVM, Acala; Kompatibilita s ETH v rámci DeFi, NFT a herných priestorov, Moonbeam; decentralizované riadenie komunity Edgeware; a riešenie Layer-2 a Dapp umožňujú aplikáciám priamu interakciu s ICON a s akoukoľvek inou sieťou v ekosystéme BTP. 

ICON DeFi DApps ako Omm.finance, Balanced.Network a Optimus.finance môžu ľahko pridávať tokeny zo štyroch Polkadot parachainov a naopak.

Na konci roka 2021 plánuje ICON oznámiť niekoľko ďalších prípadov použitia a partnerstiev. Tie zahŕňajú plne decentralizované cezhraničné aplikácie, ako sú agregátory výnosov medzi reťazcami, peňažné trhy medzi reťazcami a trhy NFT medzi reťazcami.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť ICON oznámila vytvorenie BTP, aby splnila svoju konečnú víziu stať sa blockchainom blockchainov.

BTP poskytuje majiteľom ICX výhody prostredníctvom nákupu rôznych tokenov so zľavou na základe aukčného procesu. Hodnota pre držiteľov ICX priamo súvisí s rastom a využitím BTP, pretože tokeny dostupné na nákup pochádzajú z poplatkov za transakcie v sieti BTP. Viac zľavnených tokenov bude k dispozícii na nákup s nárastom transakcií v ekosystéme BTP. ICX použité na tieto nákupy budú odoslané na CPS alebo budú spálené.

Integrácia Polkadot spustí svoju testnet do konca druhého štvrťroka 2021.

Zdroj:

CRYPTONINJAS, 2021. ICON blockchain core developers add integration with Polkadot ecosystem. [online]. [cit. 2021-04-03]. Dostupné na: https://www.cryptoninjas.net/2021/04/03/icon-blockchain-core-developers-add-integration-with-polkadot-ecosystem/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments