-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Komodity Coca Cola už aj v Taliansku

Coca Cola už aj v Taliansku

Pravdepodobne každý z nás už raz ochutnal nápoj najznámejšej značky sladených nápojov, Coca-Cola. Táto spoločnosť pôvodom z Ameriky sa momentálne usiluje preraziť v predaji a distribúcii ďalšieho obľúbeného nápoja väčšiny ľudí. Tým je pražená káva, a nie hocijaká. Ide o pravé talianske Espresso.

Sen či realita?

Jedna z celosvetovo najznámejších spoločností na svete, americká Coca-Cola, kupuje 30 % podiel v talianskej pražiarni kávy nazývanej Caffe Vergnano. Tá patrí už 139 rokov do rodinného vlastníctva. Americký koncern plánuje predaj kávy talianskej firmy v zahraničí, čím rozšíri svoje medzinárodné pôsobenie. Urobiť tak má prostredníctvom vlastnej distribučnej siete. Agentúra APA doposiaľ nezverejnila podrobnosti o transakcii.

Caffe Vergnano disponuje svojimi podnikmi niekoľko rokov už aj v Rakúsku, kde v obchodnej sieti Spar predáva svoje kávové kapsuly Espresso 1882 more crema. Prostredníctvom tohto zahraničného partnera zásobuje kávou tamojšie hotely a reštaurácie.

Úspešná rodinná firma

Talianska pražiareň Caffe Vergnano začínala s podnikaním v gastropriemysle už v roku 1882 v malebnom meste Chieri ležiacom v talianskom regióne Piedmont ako súčasť malej lekárne. Z rodinnej tradície sa onedlho stala celosvetovo uznávanou spoločnosťou vedenou rodinou Vergnano. V súčasnosti zamestnáva podnik 140 ľudí a zároveň je dodávateľom kávy pre až 90 krajín sveta. Ide o 6. najväčšiu pražiareň kávy v Taliansku, pričom disponuje 22 automatizovanými linkami v talianskom meste Santena neďaleko Turína. Tržby tohto podniku dosahujú približne 85 miliónov eur ročne.

Spolupráca firmy vyrábajúcej sladené nápoje s pražiarňou kávy znie veľmi zaujímavo. Čo na to poviete?

Zdroj:

TREND.SK, 2021. Coca-Cola kupuje 30 percent v talianskom Caffe Vergnano. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://www.trend.sk/spravy/coca-cola-kupuje-30-percent-talianskom-caffe-vergnano

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments