17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cardano by čoskoro mohlo podporiť NFT trhy, navrhuje Charles Hoskinson

Cardano by čoskoro mohlo podporiť NFT trhy, navrhuje Charles Hoskinson

Charles Hoskinson naznačil, že trhy s NFT môžu byť čoskoro podporou pre blockchain Cardano.

Hoskinsonove slová prišli prostredníctvom sociálnych médií, keď pracoval na novom protokole Alonzo. 

NFT sú jedinečné aktíva vydané v blockchaine s metadátami, ktoré zabezpečujú ich autentickosť a nemožno ich replikovať, odcudziť alebo sfalšovať. Nedá sa s nimi obchodovať rovnocenne. Zatiaľ čo jeden BTC sa rovná jednému BTC, žiadne každé jedno NFT aktívum je unikátne.

NFT aktíva sa stali horúcim trendom v oblasti kryptomien. 

CEO Twitteru, Jack Dorsey, tento týždeň predal vôbec prvý tweet ako NFT za 2,9 milióna $. Minulý týždeň predal umelec pod pseoudonymom Beeple svoje digitálne dielo za 69 miliónov $ v jednej z najväčších obchodných aukcií s umením uskutočnenej online.

Zatiaľ čo väčšina trhov NFT je postavená na sieti Ethereum, Hoskinson poznamenal, že je presvedčený, že niektoré z nich môžu v budúcnosti migrovať na blockchain Cardano. 

Kontaktoval top 10 najlepších predajných miest , aby s nimi rokoval, a navrhol:

„Tieto protokoly je veľmi ľahké klonovať a uzavrieť s nimi partnerstvo; práve v NFT sme oslovili niekoľko predajných miest a už sme začali diskusie o ich prenose do Cardana.”

Hoskinson dodal, že Cardano pracuje na rozšírení a má potrebnú kapacitu na bezproblémové zvládnutie týchto trhov a ďalších protokolov. 

Okrem toho sa venoval aj rastúcemu programu Project Catalyst, o ktorom sa tvrdí, že sa stal „najväčšou decentralizovanou autonómnou organizáciou na svete”

Program bol spustený minulý rok ako súčasť piatej a poslednej fázy projektu Cardano, Voltaire. Funguje ako projekt decentralizovanej správy, ktorý financuje krypto-projekty.

Podľa Hoskinsona, ktorý naznačil, že ďalšie projekty súvisiace s NFT sa pokúsili využiť výhody DAO, požiadalo o financovanie tohto projektu najmenej šesť trhov.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Cardano (ADA) Could Soon Support NFT Marketplaces, Charles Hoskinson Suggests. [online]. [cit. 2021-03-26]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/03/cardano-ada-could-soon-support-nft-marketplaces-charles-hoskinson-suggests/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments