Cardano by čoskoro mohlo podporiť NFT trhy, navrhuje Charles Hoskinson

0
111

Charles Hoskinson naznačil, že trhy s NFT môžu byť čoskoro podporou pre blockchain Cardano.

Hoskinsonove slová prišli prostredníctvom sociálnych médií, keď pracoval na novom protokole Alonzo. 

NFT sú jedinečné aktíva vydané v blockchaine s metadátami, ktoré zabezpečujú ich autentickosť a nemožno ich replikovať, odcudziť alebo sfalšovať. Nedá sa s nimi obchodovať rovnocenne. Zatiaľ čo jeden BTC sa rovná jednému BTC, žiadne každé jedno NFT aktívum je unikátne.

NFT aktíva sa stali horúcim trendom v oblasti kryptomien. 

CEO Twitteru, Jack Dorsey, tento týždeň predal vôbec prvý tweet ako NFT za 2,9 milióna $. Minulý týždeň predal umelec pod pseoudonymom Beeple svoje digitálne dielo za 69 miliónov $ v jednej z najväčších obchodných aukcií s umením uskutočnenej online.

Zatiaľ čo väčšina trhov NFT je postavená na sieti Ethereum, Hoskinson poznamenal, že je presvedčený, že niektoré z nich môžu v budúcnosti migrovať na blockchain Cardano. 

Kontaktoval top 10 najlepších predajných miest , aby s nimi rokoval, a navrhol:

„Tieto protokoly je veľmi ľahké klonovať a uzavrieť s nimi partnerstvo; práve v NFT sme oslovili niekoľko predajných miest a už sme začali diskusie o ich prenose do Cardana.“

Hoskinson dodal, že Cardano pracuje na rozšírení a má potrebnú kapacitu na bezproblémové zvládnutie týchto trhov a ďalších protokolov. 

Okrem toho sa venoval aj rastúcemu programu Project Catalyst, o ktorom sa tvrdí, že sa stal „najväčšou decentralizovanou autonómnou organizáciou na svete“

Program bol spustený minulý rok ako súčasť piatej a poslednej fázy projektu Cardano, Voltaire. Funguje ako projekt decentralizovanej správy, ktorý financuje krypto-projekty.

Podľa Hoskinsona, ktorý naznačil, že ďalšie projekty súvisiace s NFT sa pokúsili využiť výhody DAO, požiadalo o financovanie tohto projektu najmenej šesť trhov.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Cardano (ADA) Could Soon Support NFT Marketplaces, Charles Hoskinson Suggests. [online]. [cit. 2021-03-26]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/03/cardano-ada-could-soon-support-nft-marketplaces-charles-hoskinson-suggests/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here