21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Cestovný ruch prosí o „cestu z krízy"

Cestovný ruch prosí o „cestu z krízy”

Veľká Británia – Cestovný priemysel vyzval predsedu vlády, aby predložil „cestovnú mapu”, vďaka ktorej budú ľudia v lete opäť cestovať.

Viaceré cestovné organizácie a podniky napísali otvorený list premiérovi Johnsonovi s prosbou o podporu šitú na mieru, aby sa zabránilo strate ďalších pracovných miest a pádom podnikov.

„Žiadame vás, aby ste cestovnému ruchu poskytli cestu z krízy,” uvádza sa v nej. Zorganizovala to Asociácia britských cestovných kancelárií a cestovnej koalície, Save Future. Jej signatármi sú organizácie a podniky z celého cestovného ruchu, ako sú Tui, EasyJet Holidays a Airlines UK. 

Johnson predstaví svoje plány na zmiernenie pravidiel 22. februára. Podľa súčasných národných obmedzení nie sú dovolenky kdekoľvek vo Veľkej Británii povolené. 

Medzinárodné cestovanie je obmedzené na základné účely, napríklad na pracovné účely, lekárske stretnutia alebo vzdelávanie. Hovorkyňa vlády uviedla, že už zaviedla „jeden z najkomplexnejších a najštedrejších balíkov podpory podnikania na svete”.

Signatári listu však požiadali o ďalšiu pomoc s cieľom zabezpečiť živobytie stotisíc ľudí zamestnaných v tomto sektore a znovu vytvoriť príspevok vo výške 80 miliárd GBP. Hovorí sa o približne 160 000 pracovných miestach.

Podľa posledných údajov Úradu pre národnú štatistiku sa ekonomická produkcia v oblasti cestovného ruchu znížila o 86% v prípade cestovných agentov a cestovných kancelárií a o 90% v oblasti letectva od februára do decembra 2020.

„Odkedy Covid-19 prvýkrát zasiahol toto odvetvie pred 12 mesiacmi, naskytla sa len malá príležitosť na získanie alebo vygenerovanie hotovosti,” uvádza sa v liste.

Hovorkyňa ministerstva dopravy dodala: „Vláda neustále pracuje na hľadaní toho, ako najlepšie podporiť všetky odvetvia hospodárstva vrátane cestovného ruchu, a rozpočet na 3. marca stanoví ďalšiu fázu hospodárskej podpory.”

Zdroj:

BBC, 2021. Holidays: Travel industry begs for ‘route out of crisis’. [cit. 2021-02-19]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56131659

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments