24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Kryptomeny majú teraz väčšiu hodnotu ako americký bankový systém

Kryptomeny majú teraz väčšiu hodnotu ako americký bankový systém

Odvetvie kryptomien konečne dosiahlo svoj dlho očakávaný cieľ. Tým je prevziať hodnotu bankového systému.

Ako poznamenal Jim Bianco zo spoločnosti Bianco Research, celkový krypto-trh prekonal hodnotu indexu S&P Composite 1500 Banks, ktorý sleduje výkonnosť verejne obchodovaných inštitúcií v USA.

V pondelok 5. apríla prekonal trhový strop všetkých kryptomien prvýkrát 2 bilióny USD.

Spoločnosť Bianco pripisuje míľnik altcoinom, ktorých trhový podiel sa uprostred prebiehajúcej demonštrácie blíži k dvojročnému maximu. 

Aj napriek klesajúcej dominancii má samotný Bitcoin stále väčšiu hodnotu ako JPMorgan Chase, Bank of America či Wells Fargo dokopy.

Pred rokom bol pre porovnanie celý strop krypto-trhu menší ako v prípade JPMorgan, najväčšej banky v USA.

Čo bude ďalej?

V prípade ak sa trhový strop krypto-trhu od tejto hodnoty zdvojnásobí, prekoná hodnotu všetkých amerických finančných spoločností. Medzi ne patria makléri, burzy, správcovia aktív a finančné a lízingové spoločnosti.

Na to, aby kryptomeny zatienili všetky finančné spoločnosti na celom svete, bude podľa odhadov spoločnosti Bianco musieť byť celková krypto-trhová kapitalizácia až štvornásobná.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Cryptocurrencies Now Worth More Than American Banking System. [online]. [cit. 2021-04-06]. Dostupné na: https://u.today/cryptocurrencies-now-worth-more-than-american-banking-system

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments