Cardano robí v Afrike veľké pokroky

0
110

Šiesta najväčšia kryptomena, Cardano (ADA), včera získala impozantný 10 % nárast hodnoty. Stalo sa tak po tom, čo oznámila spustenie svojho projektu Cardano Afrika.

V rámci projektu by mal gigant v oblasti kryptomien uzavrieť partnerstvo s etiópskou vládou pri vývoji najväčšieho blockchainového databázového systému na svete pre jeho vzdelávací sektor.

Cardano v stredu zverejnením svojich dlhodobých plánov pre Afriku oznámilo svoje očakávania. Uviedlo vieru v to, že bude priekopníkom decentralizácie financií a vytvorenia bezpečných databáz naprieč národmi na kontinente prostredníctvom technológie blockchain.

Za posledných šesť mesiacov bol na kontinente viditeľný vzrastajúci záujem o kryptomenu s krajinami ako je Nigéria. Tento najľudnatejší africký štát neustále prekonáva väčšinu krajín pri vyhľadávaní na internete pomocou kryptomeny.

Iba veľmi málo národov na kontinente, ktoré sú vystavené zvýšenému obmedzeniu vlády a rastúcej inflácii, majú vládou podporovanú podporu využívania kryptomeny zo strany svojich občanov. Vďaka tomu je iniciatíva etiópskej vlády v partnerstve s IOHK Cardana veľmi chvályhodná.

Podľa nedávneho trendu sa niektorí nezávislí analytici domnievajú, že živý altcoin, ktorý v súčasnosti vlastní 2 % celého kryptotrhu, si zvolil udržateľnú cestu a je schopný stúpať a rozbiť hranicu 10 USD do konca roku 2021.

Zdroj:

ZYCRYPTO, 2021. Trailblazing Cardano Makes Major Strides In Africa, Pundits Call $10 ADA Price. [online]. [cit. 2021-05-01]. Dostupné na: https://zycrypto.com/trailblazing-cardano-makes-major-strides-in-africa-pundits-call-10-ada-price/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here