Anglická centrálna banka napreduje v CBDC

0
121

Centrálna banka Spojeného kráľovstva, Bank of England (BoE), stále trvá na tom, že si nie je istá cestou vpred, pokiaľ ide o digitálnu menu centrálnej banky, hoci chce prijať ľudí na najmenej sedem pracovných pozícií súvisiacich s CBDC.

Zoznamy pracovných miest sa nedávno objavili na webe BoE súvisiacim s uverejňovaním pracovných ponúk. Jedna z týchto ponúk hľadá osobu na pozíciu „Zainteresovaný analytik – digitálna mena centrálnej banky (CBDC)“.

Pokiaľ ide o web, banka tiež vyhľadáva projektového analytika, architekta riešení, technologického analytika, vyššieho manažéra a vyššieho podnikového architekta – všetkých v oblasti CBDC. Okrem toho hľadá aj vysokého analytika politiky CBDC. Stránka zverejnila zoznamy v utorok a v stredu.

„Rovnako ako mnoho iných centrálnych bánk, aj Bank of England aktívne skúma, či by mala vyvinúť a vydať digitálnu menu centrálnej banky (CBDC),“ uvádza sa na stránke so zoznamom pracovných pozícií. 

„Zatiaľ nebolo prijaté žiadne rozhodnutie o tom, či je CBDC vo Veľkej Británii potrebný alebo nie. Napriek tomu to je dôležitá téma, ktorej musí banka porozumieť.“

Hlásenie začiatkom tohto mesiaca ukázalo, že Ministerstvo financií jej Veličenstva (HMT) a BoE spoločne pracujú na výskume súvisiacom s CBDC a odhalili pracovnú skupinu CBDC. 

Zdroj:

FINBOLD, 2021. England’s central bank moves ahead with CBDC with 7 job postings. [online]. [cit. 2021-05-01]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/england-s-central-bank-moves-ahead-with-cbdc-with-7-job-postings

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here