27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Ekonomika Cardano ohlásilo druhé veľké partnerstvo v Afrike

Cardano ohlásilo druhé veľké partnerstvo v Afrike

Cardano pokračuje v expanzii v Afrike ďalším partnerstvom, tentokrát s krajinou ako je Tanzánia.

IOHK a World Mobile sa spojili v iniciatíve, ktorá využije blockchain spoločnosti Cardano na vytvorenie digitálnych identít mobilného internetového pripojenia a finančného prijatia pre komunity v Tanzánii.

Africký kontinent, ktorý tvorí 1,3 miliardy ľudí, má obrovský problém s pripojením na internet. Ako sa ukázalo, viac ako polovica populácie, 700 miliónov, nemá k nej prístup. Tanzánia nie je výnimkou. Východoafrická krajina navyše zápasí s kvalitou vzdelávania, zdravotným systémom a mobilným pripojením, pretože jej chýba globálna konektivita.

Ako už bolo uvedené, pokračuje Cardano v expanzii na africkom kontinente ďalším partnerstvom s Tanzániou.

Spoločnosti Input Output a World Mobile Group odhalili partnerstvo, ktorého cieľom je vytvoriť lepší prístup k sociálnym, digitálnym a finančným službám v Tanzánii prostredníctvom blockchainu spoločnosti Cardano.

Správa informovala, že spoločnosti spustia projekt z ostrova Zanzibar. Ich hlavným cieľom bude zabezpečiť kvalitné pripojenie na internet pri súčasnom využívaní udržateľných slnečných zdrojov energie.

Micky Watkins, generálny riaditeľ spoločnosti World Mobile, zdôraznil poslanie organizácie spolu so svojimi partnermi z IOHK: 

„Spoločnosť World Mobile vybudovala sieť založenú na novom vzťahu medzi ľuďmi a konektivitou, v rámci ktorej vlastníctvo, riadenie a identita fungujú tak, aby umožnili prístup udržateľným spôsobom pre všetkých používateľov. Som rád, že som vytvoril toto symbolické partnerstvo. Naše úsilie spoločne otvorí nový svet.”

Správa prišla len pár dní po tom, čo platforma blockchainu proof-of-stake oznámila svoje partnerstvo s ďalšou africkou krajinou.

Cardano sa 27. apríla spojilo s Ministerstvom školstva v Etiópii. Cieľom siete je spolu s etiópskou inštitúciou vytvoriť v krajine blockchainový národný systém identifikácie a záznamu dosiahnutých výsledkov.

V súčasnosti je Cardano šiestym najväčším kryptomenovým projektom podľa trhovej kapitalizácie.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. JPMorgan Gives 3 Reasons Why Ethereum is Outperforming Bitcoin. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/cardano-announced-second-major-partnership-in-africa/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments