21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Komodity Cardano mieri do Afriky

Cardano mieri do Afriky

Úspešná kryptomena Cardano oznámila rozšírenie svojho pôsobenia aj do horúcich trópov. Už dlhšiu dobu sa špekuluje o sľubných projektoch v Afrike. Práve tie by mohli spolu s firmou IOHK ovplyvniť fungovanie finančnej infraštruktúry na tomto kontinente. Otázkou ale zostáva, či sa to podarí.

Vyjadrenia vedúceho firmy IOHK pre africký kontinent, Johna O’Connora, naznačili už vo februári, že spolupráca na projektoch by mala súvisieť s Etiópiou. Okrem toho sľubovali oznámenie prvej významnej spolupráce. Podľa O’Connora by táto spolupráca mala veľký potenciál ovplyvniť počas niekoľkých rokov takisto stovky miliónov ľudí žijúcich v celej Afrike.

Bohužiaľ, žiadne oznámenie sa koncom februára nekonalo. Šéf IOHK a hlavná tvár Cardana, Charles Hoskinson, neskôr uviedol, že situácia v Afrike sa nevyvíja tak, ako si predstavoval. Aby toho nebolo málo, napätie v Etiópii sa začalo stupňovať prebiehajúcim občianskym konfliktom. Skloňovali sa aj pojmy ako genocída či hladomor. Podľa slov fanúšika Cardano, ktorý je pôvodom z Etiópie nie je táto krajina rozhodne miestom vhodným na aplikovanie technológie Cardana.

Napriek tomu sa javí, že situácia sa predsa len vyvinie v prospech Cardana. Dobrou správou je, že sa detaily dozvieme ešte tento mesiac. Aby sme to spresnili internetová stránka africa.cardano.org ponúka odpočet projektu Cardano Africa 2021 Special. Ten sa bude konať apríla 2021 o 16:30 UTC. Na konferenciu je možné zaregistrovať sa online vypočuť si históriu organizácií, ktoré stoja za touto kryptomenou.

Čo je takisto zaujímavé je to, že medzi partnermi podujatia sa vyskytuje aj relatívne známa spoločnosť COTInetwork. Fanúšikovia kryptomeny Cardano veria, že 29. apríla sa tak dozvedia viac o tejto výzanmnej spolupráci.

Zdroj:

KRYPTONOVINKY, 2021. Cardano oznámilo dátum špeciálu o Afrike. Uskutoční sa už čoskoro. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://www.kryptonovinky.sk/cardano-oznamilo-datum-specialu-o-afrike-uskutocni-sa-uz-coskoro/

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments