21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Uniswap nasadzuje V3 kontrakty do štyroch testovacích sietí Etherea

Uniswap nasadzuje V3 kontrakty do štyroch testovacích sietí Etherea

Popredná decentralizovaná burza Uniswap sa posunula o krok bližšie k zavedeniu svojej vysoko očakávanej iterácie „V3“. Oznámila úspešné nasadenie smart contracts V3 do všetkých testovacích sietí Ethereum.

Dnes 21. apríla spoločnosť Uniswap Labs potvrdila, že smart contracts jadra a periférie V3 protokolu boli nasadené na všetky hlavné testovacie siete Ethereum – Ropsten, Rinkeby, Kovan a Goerli.

Adresy testnet boli zverejnené na Github s tým, že Uniswap pripomína používateľom, že adresy nie sú konečné a budú sa meniť, keď tím vykoná posledné aktualizácie úložiska periférií. Na GitHub boli nasadené aj základné zmluvy verzie 3.

Odmena za chybu a začala 23. marca. Ponúkala odmeny až do výšky 500 000 USD za objavenie závažných chýb v zmluvách spoločnosti V3. 

Podľa oficiálneho oznámenia sa má Uniswap V3 spustiť na mainnet 5. mája.

Uniswap sa pri ďalšej modernizácii vydal cestou kapitálovej efektívnosti. To môže mnohým príležitostným investorom DeFi komplikovať pasívny stav príjmu v oblasti poskytovania likvidity.

Niektoré vylepšenia v nasledujúcom opakovaní zahŕňajú niekoľko úrovní poplatkov, ktoré umožňujú poskytovateľom likvidity kompenzovať to, že podstupujú rôzne stupne rizika. 

K dispozícii sú tiež vylepšenia automatizovaných väzobných kriviek tvorcu trhu, ktoré agregujú jednotlivé pozície do jednej skupiny a vytvárajú tak jednu kombinovanú krivku, s ktorou môžu používatelia obchodovať.

Uniswap V3 ponúka tri samostatné úrovne poplatkov za pár podľa očakávanej volatility párov – 0,05 %, 0,30 % a 1,00 %. Zároveň ponúka poskytovateľom likvidity väčšiu ochranu pred trvalou stratou.

Napriek vysokým poplatkom za sieť Etherea, ktoré sú v súčasnosti v priemere okolo 67,86 USD za výmenu tokenov na Uniswap podľa Etherscanu, DEX naďalej priťahuje vysoké objemy obchodov.

V utorok 20. apríla zverejnil zakladateľ Uniswap, Hayden Adams, že platforma prvýkrát dosiahla míľnik v objeme týždenného objemu obchodovania 10 miliárd USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Uniswap deploys V3 contracts to four Ethereum testnets. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/uniswap-deploys-v3-contracts-to-four-ethereum-testnets

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments