IOTA začína s novou aktualizáciou modelu Chrysalis, čo prinesie táto aktualizácia?

0
141

Spoluzakladateľ spoločnosti IOTA, Dominik Schiener, informoval, že dnes začína aktualizácia modelu Chrysalis. IOTA začne prechádzať na čerstvo zavedenú sieť. Jej dokončenie bude trvať sedem dní.

Očakáva sa, že Chrysalis zavedie do IOTA vyšší výkon a vytvorí stabilnejšiu a bezpečnejšiu sieť. Okrem toho umožní vývojovým tímom, obchodníkom s kryptomenami a spoločnostiam prístup k novým nástrojom.

V jednom zo svojich nedávnych tweetov tím IOTA uviedol, že nový protokol Chrysalis umožní, aby sa IOTA používala ľahšie ako predtým.

Nová aktualizácia zlepší všetky nástroje a funkcie založené na IOTA. Veľmi dôležitým faktom je, že zavedenie nového modelu poskytne základ pre implementáciu smart contracts a tokenizáciu v budúcnosti.

Prvá časť novej aktualizácie Chrysalis 1.5 sa uskutočnila koncom leta minulého roka.

V počas nasledujúcich siedmich dní bude uvedený na trh nový softvér pre uzly Hornet, ktorý bude podporovať migračné transakcie pre rýchlejší prevod aktív.

IOTA tiež zavedie svoju novú peňaženku Firefly, aby používatelia mohli plynule presunúť svoje prostriedky do novej siete.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. IOTA Begins Migration to Chrysalis, Here’s What It Means. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://u.today/iota-begins-migration-to-chrysalis-heres-what-it-means

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here