Buď nahlásite všetky krypto-transakcie alebo budete čeliť päťročnému väzeniu v Južnej Kórei

0
154

Regulačný priestor pre kryptomeny v Južnej Kórei sa chystá ešte prísnejšie regulovať pravidlá prostredníctvom prichádzajúcich zákonov o finančnom výkazníctve pre kryptomeny v krajine.

Podľa JoongAng Daily, upravila Juhokórejská komisia pre finančné služby svoje pravidlá finančného výkazníctva tak, aby zahŕňali sektor kryptomien.

Tento pozmeňujúci a doplňujúci návrh nariaďuje všetkým spoločnostiam aktívnym v krypto-biznise – burzám, správcom aktív, poskytovateľom peňaženiek a správcovským platformám – aby ukladali záznamy o svojich transakciách na Financial Intelligence Unit.

FIU je zložkou FSC. Zodpovedá za dohľad nad finančným ekosystémom Južnej Kórey.

Juhokórejské nariadenie o správach ohľadom kryptomien vstúpi do platnosti 25. marca. 

Existujúci poskytovatelia služieb v oblasti digitálnych aktív v krajine budú mať šesť mesiacov na to, aby vyhoveli novej regulačnej paradigme.

V rámci protokolov o dodržiavaní pravidiel musia poskytovatelia služieb v oblasti kryptomien v Južnej Kórei prijať intenzívne protokoly na identifikáciu zákazníka. Každá podozrivá transakcia musí byť tiež označená a nahlásená FIU na ďalšie vyšetrovanie.

Poskytovateľom služieb v oblasti virtuálnych aktív v krajine, ktorí do 24. septembra nebudú dodržiavať ustanovenie o hlásení kryptomien, môže hroziť pokuta až 50 miliónov wonov (44 000 USD) alebo päťročné tresty väzenia.

Od 25. marca sa noví poskytovatelia služieb v oblasti kryptomien budú musieť zaregistrovať na FIU.

Prichádzajúce nariadenie o hlásení kryptomeny je iba jedným z celého radu zákonov a pokynov týkajúcich sa kontroly kryptomeny v Južnej Kórei.

Národná daňová služba v pondelok odhalila, že identifikovala viac ako 2 400 jednotlivcov. Tí skrývajú svoje aktíva v kryptomenách, aby sa vyhli daniam.

Kryptoburzy už zdieľajú údaje o zákazníkoch s NTS, pretože daňový orgán sa snaží identifikovať viac daňových podvodníkov. Tí svoje aktíva skrývajú vo virtuálnych menách.

Pravidlo krajiny týkajúce sa kryptomeny medzitým nadobudne účinnosť v januári 2021. Zákon stanoví, že daň z kapitálových výnosov uvalená na zisk z obchodovania s kryptomenami bude vyššia ako 2 300 USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Report all crypto transactions or face 5-year jail term in South Korea. [online]. [cit. 2021-03-16]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/report-all-crypto-transactions-or-face-5-year-jail-term-in-south-korea

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here