British Airways plánuje zaviesť ,,covid pas” založený na aplikácii

0
145

Spoločnosť British Airways plánuje svojim zákazníkom uľahčiť cestovanie.

Podľa týchto údajov budú môcť ľudia, ktorí dostali obidve dávky vakcíny, zaregistrovať svoj stav v aplikácii pre smartphone od tejto leteckej spoločnosti.

Jej výkonný riaditeľ, Sean Doyle, ocenil „veľký pokrok“ Spojeného kráľovstva pri riešení pandémie.

Vláda Spojeného kráľovstva vyhlásila, že umožní návrat k medzinárodnému cestovaniu najskôr 17. mája.

Toto oznámenie vyvolalo záplavu rezervácií. Zostáva však nejasné, ktoré trasy budú k dispozícii.

Krok BA prichádza uprostred búrlivej diskusie o možnosti, že by sa „očkovacie pasy“ mohli stať neoddeliteľnou súčasťou zahraničného cestovania a dokonca by sa mohli vo Veľkej Británii používať na vstup do miest, ako sú bary alebo športové štadióny.

Vo svojich posledných komentároch pre novinárov uviedol Doyle, že Spojené kráľovstvo by malo byť globálnym lídrom v opätovnom otvorení medzinárodného cestovania.

Vyzval vládu, aby „šla príkladom“ a „bola ambiciózna“ pri vývoji systémov vrátane využívania digitálnych technológií na overenie očkovania a testovacích stavov cestujúcich.

„V Británii dosahujeme veľký pokrok v riešení pandémie,“ uviedol a poukázal na vakcínu Oxford-AstraZeneca a úspech britského očkovacieho programu.

„Chceme sa uistiť, že túto vedúcu pozíciu zaujmeme aj pri obnove cestovania a obnove ekonomiky.“

Zdroj:

BBC, 2021. Covid-19: British Airways plans app-based travel pass [online]. [cit. 2021-03-14]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56392570

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here