-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Kanadské regulačné orgány vydávajú pokyny na zlepšenie kvality zverejňovania informácií o kryptomenách

Kanadské regulačné orgány vydávajú pokyny na zlepšenie kvality zverejňovania informácií o kryptomenách

Kanadskí správcovia cenných papierov (CSA), zložení z regulátorov cenných papierov z 10 provincií a troch území, vydali nové pokyny na zlepšenie kvality zverejňovania informácií týkajúcich sa kryptomien.

Predseda CSA a výkonný riaditeľ finančníkov Autorité des marchés, Louis Morisset, uviedol: „Nové usmernenie podrobne uvádza informácie, ktoré musia spoločnosti v krypto-priestore poskytnúť.” 

„Odvetvie kryptomien je relatívne rodiace sa a predstavuje predovšetkým jedinečné účtovné problémy a audítorské výzvy,” dodal Morisset. 

Usmernenie zverejnené 11. marca tiež načrtáva očakávania zverejňovania v oblasti ochrany životného prostredia, používanie platforiem na obchodovanie s krypromenami, rizikových faktorov, materiálnych zmien a propagačných aktivít. 

„Je dôležité vyhnúť sa nepresným alebo zavádzajúcim informáciám a poskytnúť investorom informácie, ktoré sú relevantné na uskutočnenie investičného rozhodnutia,” uvádza sa v pokynoch.

CSA vydala usmernenie v súvislosti s rastúcou globálnou popularitou Bitcoinu (BTC) a iných kryptomien. Mastercard a PayPal otvárajú svoje platformy na podporu kryptomeny. 

Výrobca elektrických vozidiel Tesla tiež kúpil 1,5 miliardy $ v BTC. To spôsobilo rast ceny kryptomeny na nové maximá všetkých čias.

Kanada má potenciál svoj prekvitajúci kryptotrh ešte rozšíriť. Prvý verejne obchodovaný bitcoinový burzový fond (ETF) v Severnej Amerike bol uvedený na trh v Kanade začiatkom tohto mesiaca.

Bitcoin ETF spoločnosti Purpose Investment vyzbieral 421,8 milióna $ na spravovaných aktívach (AUM) do dvoch dní od obchodovania na torontskej burze cenných papierov (TSX).

Medzi populárne fintech spoločnosti v Kanade ponúkajúce možnosti obchodovania s kryptami patria Wealthsimple a Coinsquare.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Canadian regulators issue guidance on improving cryptocurrency disclosures. [online]. [cit. 2021-03-14]. Dostupné na: https://finbold.com/canadian-regulators-issue-guidance-on-improving-cryptocurrency-disclosures/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments