17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Mathias Cormann má zaujať funkciu šéfa OECD

Mathias Cormann má zaujať funkciu šéfa OECD

Mathias Cormann, dlhoročný bývalý minister financií v Austrálii, má zaujať funkciu šéfa Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.

Od júna bude pôsobiť v päťročnom období.

Organizácia Greenpeace International, ktorá sa postavila na čelo vonkajšej opozície proti kandidatúre Cormanna, uviedla:

„Máme malú dôveru v Cormannovu schopnosť zabezpečiť, aby OECD bola lídrom v riešení klimatickej krízy, pretože on sám má v tejto problematike príšerné výsledky vrátane odporu proti cenám uhlíka,” uviedla výkonná riaditeľka, Jennifer Morgan.

Cormann na túto kritiku zareagoval slovami, že je „absolútne odhodlaný k ambicióznym a účinným opatreniam v oblasti zmeny podnebia, existujú však rôzne spôsoby, ako to dosiahnuť”.

Kto je Mathias Cormann?

Narodil sa v Belgicku. Keď dovŕšil 20. rokov presťahoval sa do Austrálie, kde začal pracovať v zdravotnom poistení a začal sa angažovať v politike.

Drží rekord ako najdlhší minister financií, ktorý zastával túto funkciu od roku 2013 do roku 2020. Zastupoval aj západnú Austráliu ako senátor Liberálnej strany od roku 2007 do roku 2020.

Zasvätení členovia OECD uviedli, že pri jeho výbere zohralo úlohu rozhranie jeho politických skúseností a jeho osobnosť, rovnako ako jeho podrobné znalosti problematiky. Kľúčová bola údajne aj podpora z USA.

Zdroj:

BBC, 2021. Mathias Cormann set to head OECD despite climate record [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56381202

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments