-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Boeing zaplatí spoločnosti FAA pokuty vo výške 6,6 milióna $

Boeing zaplatí spoločnosti FAA pokuty vo výške 6,6 milióna $

Federálny úrad pre letectvo (FAA) vyhodnotil podľa oficiálneho vyhlásenia zverejneného 25. februára odložené občianske pokuty voči spoločnosti Boeing Company vo výške 5,4 milióna $.

Výrobca lietadiel so sídlom v Chicagu tiež súhlasil so zaplatením 1,21 milióna $ za urovnanie dvoch nevybavených prípadov vymáhania FAA.

Na základe dohody z roku 2015 sa spoločnosť Boeing zaviazala zmeniť svoje interné procesy s cieľom zlepšiť a uprednostniť dodržiavanie právnych predpisov. Dohoda vyžadovala, aby spoločnosť splnila konkrétne výkonnostné ciele. Takisto vyžadovala oprávnenie FAA hodnotiť odložené pokuty, ak tak neurobila.

FAA vyhodnotila odložené pokuty vo výške 5,4 milióna $ podľa podmienok dohody z roku 2015. Bolo to z dôvôdu, že Boeing minul niektoré zo svojich zlepšovacích cieľov. Tiež preto, že niektorí manažéri spoločnosti neuprednostňovali dostatočné dodržiavanie predpisov FAA.

Dohoda z roku 2015 bráni spoločnosti Boeing v odvolaní sa proti vymeraniu trestu FAA. Päťročné obdobie platnosti tejto dohody sa skončilo. Spoločnosť Boeing predtým platila civilné pokuty vo výške 12 miliónov $ ako počiatočnú podmienku dohody z roku 2015. Podmienky tohto nového osídlenia sa dosiahli na konci decembra 2020.

„Boeing nesplnil všetky svoje povinnosti vyplývajúce z dohody o urovnaní. FAA nesie zodpovednosť za ukladanie ďalších trestov spoločnosti Boeing,” uviedol správca FAA Steve Dickson. 

„Znovu a znovu som zdôrazňoval, že vedenie spoločnosti Boeing musí uprednostňovať bezpečnosť a dodržiavanie právnych predpisov a že FAA bude pri všetkých svojich rozhodnutiach vždy klásť bezpečnosť na prvé miesto.”

Boeing tiež zaplatí 1,21 milióna $ za urovnanie dvoch prípadov vymáhania. V jednom prípade sa tvrdilo, že spoločnosť implementovala nesprávnu štruktúru svojho programu autorizácie FAO (ODA) a vyvíjala neprimeraný tlak alebo zasahovala do členov jednotky ODA.

V druhom prípade sa tvrdilo, že Boeing nedodržal svoje postupy kontroly kvality a vystavil členov ODA neprimeranému tlaku alebo zásahom v súvislosti s kontrolou letovej spôsobilosti lietadla.

FAA bude dohliadať nad inžinierskymi a výrobnými činnosťami spoločnosti a aktívne implementuje reformu certifikácie a dohľad nad ustanoveniami zákona o certifikácii, bezpečnosti a zodpovednosti v doprave z roku 2020.

Táto legislatíva umožní FAA vyhodnotiť ešte väčšie občianske pokuty voči výrobcom vyvíjajúcim neprimeraný tlak na členov jednotky ODA.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Boeing to pay $6.6 million in penalties to FAA. [cit. 2021-02-28]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/boeing-to-pay-6-6-million-in-penalties-to-faa/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments