-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Technológie Ouster súhlasí s uvedením na burzu v obchodnej hodnote 1,9 miliardy $

Ouster súhlasí s uvedením na burzu v obchodnej hodnote 1,9 miliardy $

Americký výrobca lidarových senzorov, Ouster, plánuje vyjsť na verejnosť prostredníctvom fúzie so spoločnosťou Colonnade Acquisition, spoločnosťou pre špeciálne akvizície (SPAC). Hodnota dohody je asi 1,9 miliárd $.

Ouster očakáva, že z transakcie zarobí až 300 miliónov $, pretože spoločnosť predpokladá príjmy vo výške takmer 19 miliónov $ v roku 2020. V porovnaní so spoločnosťami v kozmickom priestore je Ouster jedným z mála generujúcich výnosov. 

Startup, ktorý funguje už päť rokov, získal od investorov na súkromnom trhu 142 miliónov $. Investorov prilákali spoločnosti Cox, Silicon Valley Bank a Fontinalis.

Spoločnosť je teraz piatym výrobcom lidarov, ktorý prišiel na verejnosť prostredníctvom fúzie SPAC. Spoločnosti Velodyne Lidar Inc, Luminar, Innoviz a Aeva prešli rovnakou cestou.

Spoločnosť Ouster, ktorá vyrába 3D lidarové snímače s vysokým rozlíšením pre samoriadiace vozidlá a inteligentné mestá, považuje túto technológiu za budúcnosť, a preto je potrebné ju zverejniť. 

Táto technológia našla ďalšie možné využitie v oblastiach ako drony a robotika. Spoločnosť Ouster predáva svoje snímače ako cenovo dostupné a spoľahlivé.

Potenciál technológie

Výkonný riaditeľ spoločnosti Colonnade, Remy Trafelet, považuje technológiu lidar za ďalšiu veľkú vec. Ouster je na dobrej ceste. Trafelet uvádza: „Vízia budúcnosti, ku ktorej sa posúvame, je lidar na každom vozidle, na každom pohybujúcom sa objekte a na každom kúsku inteligentnej pevnej infraštruktúry na Zemi. Rovnako ako sa šírila a všadeprítomná kamerová technológia v posledných 20 rokov.”

Pred akvizíciou spoločnosť Colonnade získala v auguste IPO $200 miliónov $. Na získanie spoločnosti Ouster získala spoločnosť Colonnade 100 miliónov $ prostredníctvom súkromných investícií do verejného kapitálu. Medzi významných investorov patria Cox Automotive, Fontinalis Partners a WWJ Enterprises.

Počet SPAC sa stáva rozhodujúcou investičnou platformou pre spoločnosti na zvýšenie výnosov prostredníctvom IPO nákupom súkromných firiem. Získaná spoločnosť sa stala verejnou v dôsledku fúzie. SPAC je objavujúcou sa alternatívou k tradičnému procesu IPO.

Spoločnosť Ouster vyrába 3D lidarové snímače s vysokým rozlíšením, ktoré poháňajú autonómiu v priemyselnom, inteligentnom prostredí, robotike a automobilovom priemysle. Husté lúče a vysokokvalitné údaje o intenzite umožňujú prečítať veľa značiek, vidieť dopravné značenie a dokonca jasne identifikovať nákladný automobil.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Self-driving tech maker Ouster agrees to go public in $1.9B deal. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/self-driving-tech-maker-ouster-agrees-to-go-public-in-1-9b-deal/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments