23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta BoE robí väčšie kroky smerom k zavedeniu digitálnej meny centrálnej banky

BoE robí väčšie kroky smerom k zavedeniu digitálnej meny centrálnej banky

Neznámy používateľ kryptomeny zdanlivo prijíma výnimky zo súčasnej menovej politiky Bank of England (BoE). Svoju frustráciu vyjadruje laserovým projektorom.

Podľa správ používateľa Twitteru Dominica Frisbyho neznáma osoba v sobotu premietla na vonkajšie steny BoE a parlamentu Spojeného kráľovstva vetu „Bitcoin to opraví”

Správa sa objavila pod Big Benom, ako aj pred centrálnou bankou obklopená červenou škatuľkou s puncom umelca, fotografia už bola zmenená na NFT.

Mnoho finančných inštitúcií po celom svete bojovalo s adaptáciou kvôli obmedzeniam a hospodárskej neistote spôsobenej pandémiou od marca 2020. 

BoE odvtedy nakúpila miliardy štátnych dlhopisov a podnikových dlhov.

Nie je jasné, prečo sa anonymný používateľ Bitcoinu rozhodol túto správu premietnuť práve v tomto konkrétnom čase. 

BoE nedávno uviedla sedem pracovných ponúk týkajúcich sa digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) a v spolupráci s parlamentom zriadi pracovnú skupinu na štúdium jej uvedenia na britský trh. 

Zdá sa však, že najmenej jedna osoba nie je spokojná s nasmerovaním menovej politiky vo Veľkej Británii.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bank of England and UK Parliament get ‘Bitcoin fixes this’ treatment. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bank-of-england-and-uk-parliament-get-bitcoin-fixes-this-treatment

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments