BoE robí väčšie kroky smerom k zavedeniu digitálnej meny centrálnej banky

0
124

Neznámy používateľ kryptomeny zdanlivo prijíma výnimky zo súčasnej menovej politiky Bank of England (BoE). Svoju frustráciu vyjadruje laserovým projektorom.

Podľa správ používateľa Twitteru Dominica Frisbyho neznáma osoba v sobotu premietla na vonkajšie steny BoE a parlamentu Spojeného kráľovstva vetu „Bitcoin to opraví“

Správa sa objavila pod Big Benom, ako aj pred centrálnou bankou obklopená červenou škatuľkou s puncom umelca, fotografia už bola zmenená na NFT.

Mnoho finančných inštitúcií po celom svete bojovalo s adaptáciou kvôli obmedzeniam a hospodárskej neistote spôsobenej pandémiou od marca 2020. 

BoE odvtedy nakúpila miliardy štátnych dlhopisov a podnikových dlhov.

Nie je jasné, prečo sa anonymný používateľ Bitcoinu rozhodol túto správu premietnuť práve v tomto konkrétnom čase. 

BoE nedávno uviedla sedem pracovných ponúk týkajúcich sa digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) a v spolupráci s parlamentom zriadi pracovnú skupinu na štúdium jej uvedenia na britský trh. 

Zdá sa však, že najmenej jedna osoba nie je spokojná s nasmerovaním menovej politiky vo Veľkej Británii.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Bank of England and UK Parliament get ‚Bitcoin fixes this‘ treatment. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bank-of-england-and-uk-parliament-get-bitcoin-fixes-this-treatment

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here