21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Nový patent spoločnosti VeChain by mohol pomôcť vyrovnať emisie uhlíka

Nový patent spoločnosti VeChain by mohol pomôcť vyrovnať emisie uhlíka

Dňa 22. apríla 2021 uzavrela spoločnosť VeChain Global Technology partnerstvo s USPTO (Americká federálna agentúra pre patenty a ochranné známky). Predmetom tohto partnerstva je aplikácia, ktorá sa snaží o registráciu metód, zariadení, blockchainových uzlov a systému na zaznamenávanie a obchodovanie s uhlíkom.

O patent požiadali Jianliang Gu, Xinli Tian a Ziheng Zhou, technický riaditeľ spoločnosti VeChain (CTO). 

Dokument popisuje metódu na získanie údajov týkajúcich sa správania sa uhlíka na rôznych objektoch a následnú konverziu týchto údajov na zodpovedajúce údaje o uhlíku. Neskôr budú informácie uložené na platforme založenej na blockchaine pre následné obchodovanie ako transakcia.

Napríklad elektrické vozidlo s jedinečným ID môže poskytovať údaje o množstve spotrebovanej elektrickej energie. Tieto údaje by sa dali porovnať s údajmi vozidla so spaľovacím motorom na určenie „základného množstva emisií uhlíka” (BE). 

Vďaka smart contract bežiacemu na blockchainovej platforme môže byť vlastník vozidla motivovaný udržiavať svoje BE v podpriemernej hodnote a získať tak kredit pripojený k jeho ID.

Hodnota uhlíkových emisií sa zapíše ako hashová hodnota vykonaná operáciou hash. Hash bude prenášaný do blockchainu a bezpečného úložiska, ako popisuje dokument, pričom dodáva:

„Údaje o použití sa zhromažďujú snímačom IoT operatívne pripojeným k elektrickému vozidlu a prenášajú sa do uzla blokového reťazca prostredníctvom výpočtového zariadenia umiestneného v elektrickom vozidle.”

Zdroj:

NEWSBTC, 2021. VeChain’s New Patent Could Help Offset Carbon Emission. [online]. [cit. 2021-05-04]. Dostupné na: https://www.newsbtc.com/news/vechains-patent-help-offset-carbon-emission/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments