17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Blockchain výrazne zvyšuje rýchlosť čínsko-európskeho železničného obchodu

Blockchain výrazne zvyšuje rýchlosť čínsko-európskeho železničného obchodu

Čínsko-európska železničná obchodná cesta prešla významným zvýšením rýchlosti vďaka aplikácii blockchainovej technológie, informuje čínsky denník People’s Daily Online.

Medzinárodný železničný prístav Čcheng-tu v provincii S’-čchuan nainštalovala priemyselná a obchodná banka Číny na platformu Sino-Europe Trade Link 2.0 s blockchainovým napájaním.

Okrem zníženia časovo náročných kontrol logistických dokladov umožní nový systém spoločnostiam zahraničného obchodu údajne získavať peniaze priamo z banky na urýchlenie hotovostných tokov.

Obchody, v ktorých sa náklad dovážal z Číny po železnici, zvyčajne trvali mesiac, kým sa dostali do európskych destinácií. 

Dokumentáciu a nákladné listy by bolo treba skontrolovať na každom hraničnom priechode, ktorého logistiku sťažovali ťažkosti s prekladom a byrokratické prekážky.

Za prvé tri roky a tri mesiace svojej existencie sa čínsko-európskej nákladnej službe podarilo uskutočniť 200 letov. Od zavedenia technológie blockchain sa rovnaký počet výletov uskutočnil len za dva mesiace.

Zamestnanec v ICBC novinárom povedal, že vďaka výhodám systému podporovaného blockchainom sa systém stal spoľahlivou platformou na hosťovanie a sledovanie obchodných údajov.

„Využívame výhody blockchainu na vytvorenie spoľahlivých obchodných údajov. To môže výrazne zlepšiť možnosti financovania malých a stredných podnikov zahraničného obchodu,” uviedol.

Za posledné desaťročie došlo k radikálnym zmenám v spôsobe vykonávania globálneho obchodu. To uviedol Chen Ran z operácie vnútrozemského prístavu v Čcheng-tu a dodal: „V porovnaní s rokom 2007 máme teraz podporu blockchainu, internetu a veľkých dát, ktoré môžu pomôcť sledovať logistiku a výrazne znížiť riziko poškodenia nákladu. Existuje teda lepšia ochrana pre banky aj pre zákazníkov,” uviedol.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Blockchain provides major boost to speed of China–Europe rail trade. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/blockchain-provides-major-boost-to-speed-of-china-europe-rail-trade

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments