27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Ďalšia podpora pre Bitcoin: Riaditelia spoločnosti MicroStrategy budú odmeňovaní v BTC

Ďalšia podpora pre Bitcoin: Riaditelia spoločnosti MicroStrategy budú odmeňovaní v BTC

Spoločnosť Business Intelligence MicroStrategy oznámila, že bola zmenená a doplnená jej dohoda o odmeňovaní. Tá umožňuje riadiacim pracovníkom, ktorí nie sú zamestnancami, dostávať platby v BTC:

V nedeľu 11. apríla 2021 upravilo predstavenstvo spoločnosti MicroStrategy Incorporated dojednanie o kompenzáciách pre riaditeľov, ktorí nie sú zamestnancami. Odteraz budú riaditelia, ktorí nie sú zamestnancami, dostávať všetky poplatky za ich služby v predstavenstve spoločnosti v BTC namiesto hotovosti.

Spoločnosť tvrdí, že toto rozhodnutie zdôraznilo záväzok predstavenstva ku kryptomene, ktorá slúži ako uchovávateľ hodnoty:

Pri schvaľovaní Bitcoinu ako formy kompenzácie za služby rady citovalo predstavenstvo svoj záväzok k Bitcoinu vzhľadom na jeho schopnosť slúžiť ako uchovávateľ hodnoty.

Poplatky budú denominované v USD predtým, ako budú prevedené na Bitcoin a vložené do digitálnej peňaženky riaditeľa.

Spoločnosť MicroStrategy v súčasnosti drží na svojej súvahe 91 579 BTC (viac ako 5,5 miliárd dolárov) po tom, čo sa CEO, Michael Saylor, stal jedným z najhorlivejších podporovateľov kryptomeny. 

Posledný nákup spoločnosti bol oznámený minulý týždeň.

Analytik Canaccord Genuity, Joseph Vafi verí, že budúcnosť spoločnosti teraz závisí od jej bohatstva v BTC, nie od jej hlavného softvérového podnikania:

„Od tejto chvíle veríme, že hlavnou hybnou silou akcií Microstrategy v zostupnom poradí bude spotová cena Bitcoinu, nálada investorov okolo digitálnych aktív, stávka na trhu a výkonnosť v hlavnom odbore,” uviedol.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. MicroStrategy Directors Now Paid in Bitcoin. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://u.today/microstrategy-directors-now-paid-in-bitcoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments