-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Bitcoin sa v súvislosti s čínskym zásahom proti nemu zrútil pod 30...

Bitcoin sa v súvislosti s čínskym zásahom proti nemu zrútil pod 30 000 USD

Bitcoin prvýkrát za viac ako päť mesiacov klesol pod 30 000 USD. Dôvodom bol čínsky zásah proti najpopulárnejšej kryptomene na svete.

Digitálna mena skĺzla na zhruba 28 890 USD a od apríla, keď dosiahla historické maximum 64 870 USD, stratila viac ako 50 % svojej hodnoty.

Čína povedala bankám a platobným platformám, aby prestali podporovať transakcie v digitálnej mene.

Nasledoval príkaz na zastavenie ťažby Bitcoinu v provincii S’-čchuan. Čínska centrálna banka v pondelok uviedla, že nedávno predvolala niekoľko významných bánk a platobných spoločností, aby podnikli prísnejšie kroky v oblasti obchodovania s kryptomenami.

„Bankám bolo povedané, aby neposkytovali produkty alebo služby ako obchodovanie, zúčtovanie a vyrovnanie pre transakcie s kryptomenami,” uviedla vo vyhlásení Čínska ľudová banka.

Tretí najväčší poskytovateľ pôžičiek v Číne, Agricultural Bank of China, uviedol, že sa riadi pokynmi PBOC a vykoná náležitú starostlivosť o klientov, aby odstránili nelegálne aktivity spojené s ťažbou a transakciami kryptomeny.

Čínska poštová sporiteľňa tiež uviedla, že neuľahčí žiadne transakcie s kryptomenami.

Posledné opatrenie prišlo po tom, čo v piatok úrady v juhozápadnej provincii S’-čchuan nariadili ukončenie ťažobných operácií s bitcoinmi.

Úrady minulý týždeň nariadili uzavretie 26 stredísk na ťažbu. Vyplýva to z oznámenia, ktoré sa všeobecne šírilo na stránkach čínskych sociálnych médií a ktoré potvrdil bývalý miner Bitcoinu.

S’-čchuan, hornatá oblasť v juhozápadnej Číne, je domovom mnohých ťažobných stredísk kryptomeny.

Čína predstavovala v minulom roku zhruba 65 % celosvetovej produkcie Bitcoinu, podľa prieskumu University of Cambridge bola provincia S’-čchuan druhým najväčším producentom.

Zdroj:

BBC, 2021. Bitcoin tumbles below $30,000 on China crypto-crackdown. [online]. [cit. 2021-06-25]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-57549543

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments