24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Binance je údajne predmetom vyšetrovania úradu IRS a ministerstva spravodlivosti

Binance je údajne predmetom vyšetrovania úradu IRS a ministerstva spravodlivosti

Hlavná burza kryptomien Binance je údajne predmetom vyšetrovania zo strany Amerického ministerstva spravodlivosti a Internal Revenue Service z dôvodu zjavnej snahy o potlačenie nelegálnej obchodnej činnosti používateľov v Spojených štátoch.

Podľa správy agentúry Bloomberg skúmajú obe vládne agentúry spoločnosť Binance Holdings Ltd. v rámci vyšetrovania obyvateľov USA, ktorí používajú kryptomeny na nelegálne transakcie. 

Úradníci údajne hľadajú informácie od zamestnancov a zákazníkov spoločnosti Binance. Nie všetky ich otázky sú ale nevyhnutne spojené s obvineniami z protiprávneho konania. 

Správa uviedla, že informácie pochádzajú z nemenovaných zdrojov, ktoré požadovali anonymitu.

Hovorca spoločnosti Binance uviedol, že spoločnosť brala svoje právne povinnosti „veľmi vážne a v spolupráci s regulačnými orgánmi a orgánmi činnými v trestnom konaní”

Generálny riaditeľ, Changpeng Zhao, na Twitteri uviedol, že krypto-burza skôr ako potenciálny cieľ vyšetrovania spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní „v boji proti zlým hráčom”.

Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures takisto vyšetruje Binance. 

Regulačné úrady údajne zisťovali, či používatelia americkej spoločnosti Binance na platforme nakupujú a predávajú deriváty kryptomeny. 

V tom čase Changpeng Zhao odmietol správu podobným spôsobom. Zároveň poprel akékoľvek obvinenia zo zneužitia úradnej moci v spoločnosti Binance.

Po prelomení správy cena hlavných kryptomien klesla.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Binance is reportedly under investigation from IRS and Justice Department. [online]. [cit. 2021-05-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/binance-is-reportedly-under-investigation-from-irs-and-justice-department

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments