Americká investičná banka Cowen sa radí k ostatným a ponúkne pre svojich používateľov služby krypto-úschovy

0
121

Americká nadnárodná investičná banka Cowen Inc. sa pripojí k niektorým organizáciám na Wall Street po oznámení plánov na držanie digitálnych aktív pre hedžové fondy a správcov aktív. 

Spoločnosť uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Standard Custody & Trust Co. Dôvodom je poskytovanie služieb úschovy „inštitucionálneho stupňa“ pre kryptomeny.

Nedávny prudký nárast väčšiny kryptomien pritiahol pozornosť mnohých investorov. V nadväznosti na zvýšený dopyt americká investičná banka Cowen Inc. odhalila, že umožní služby kryptomeny zaisťovacím fondom a správcom aktív.

Za týmto účelom inštitúcia spolupracovala s platformou na vysporiadanie digitálnych aktív Standard Custody & Trust Co. Cowen tiež investuje 25 miliónov USD do spoločnosti PolySign Inc.,materskej spoločnosti Standard.

Jeffrey Solomon, generálny riaditeľ spoločnosti Cowen, vysvetlil rozhodnutie banky a informoval, že inovácia bude spustená čoskoro:

„Dopyt tu zjavne je. Budeme schopní pomôcť mnohým našim inštitucionálnym klientom prekonať problém a začať obchodovať s digitálnymi aktívami v nie príliš vzdialenej budúcnosti.“

Solomon ale tiež načrtol, že nedostatok jasných predpisov je pre správcov aktív stále problémom: 

„Pokiaľ ste inštitucionálny investor, latka je pre vás mimoriadne vysoká na to, aby ste investovali do každého aktíva, ktoré nemá jasný reťazec úschovy a ku ktorému máte okamžitý prístup. Aj keď ste mali prehľad o triede aktív, nemôžete preukázať zaistenie, nemôžete s ním obchodovať.“

Cowenov investičný plán je navyše súčasťou väčšieho kola zbierok v hodnote 53 miliónov USD, ktoré zahŕňa účastníkov ako Blockchain.com a Race Capital. 

Spolupráca sa uskutočnila niekoľko dní po tom, čo newyorské ministerstvo financií schválilo Standard ako charterovú spoločnosť s obmedzeným účelom. Týmto sa entita zaradila medzi deväť firiem, ktoré si klasifikáciu uschovávateľa zaslúžili.

Krok nadnárodnej banky Cowen nie je v tejto oblasti priekopníkom. Najstaršia americká banka, BNY Mellon, oznámila plány na poskytovanie služieb kryptomeny svojim inštitucionálnym zákazníkom ako prvá.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. US Investment Bank Cowen to Offer Crypto Custody Services. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/us-investment-bank-cowen-to-offer-crypto-custody-services/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here