13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Polkadot o Kusame: Konečne je pripravená hostiť parachainy

Polkadot o Kusame: Konečne je pripravená hostiť parachainy

Zavádzanie protokolu Polkadot prebieha od augusta, keď projekt spustil testovaciu sieť Rococo.

Kusama, sesterská sieť platformy Polkadot, je pripravená na uvedenie parachainu do siete.

Tvorca kryptomien Polkadot a Kusama Gavin Wood dnes v príspevku na blogu uviedli, že Polkadot vstupuje do štvrtej a poslednej fázy spustenia hlavnej siete. Tá zahŕňa nasadenie parachainov do siete Kusama. Podľa Wooda vyvinula vývojová časť spoločnosti Polkadot, spoločnosť Parity Technologies aktualizáciu Polkadot verzie 0.9 pre Kusama, ktorá je podľa neho „teraz konečne pripravená na spustenie parachainov”.

Wood uviedol, že spustenie bude prebiehať po úplnom externom audite novej verzie systému Polkadot a Kusama, ktorý uskutoční „aspoň jednu úspešnú aukciu zahŕňajúcu požičiavanie a hostenie najmenej jedného funkčného parachainu” naostro. Neuviedol konkrétny časový harmonogram, ale dodal, že dokončenie auditu očakáva „v blízkej budúcnosti”. Webová stránka Kusamy pritom oznámi prvú z piatich aukcií týždeň vopred.

„Po úspešnom dokončení prvých Kusama aukcií by sa dalo očakávať, že aukcie Polkadot budú nasledovať hneď potom,” uviedol Wood.

Zavádzanie protokolu Polkadot pokračuje od augusta. Vtedy projekt spustil testovaciu sieť Rococo na vyhodnotenie jeho plánovanej implementácie shardingu na základe parachainov. Niektorí očakávali, že k uvedeniu dôjde už v prvom štvrťroku 2021, ale údajne sa vyskytli problémy so stabilitou testovacej siete, ako napr. nefunkčnosť jednej zo sietí dlhšie ako jeden deň.

V čase zverejnenia bola cena Polkadot (DOT) tokenu 38,7 USD. Za posledných 24 hodín klesla o viac ako 7 %.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Polkadot announces Kusama is ‘finally ready to host parachains’. [online]. [cit. 2021-05-17]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/polkadot-announces-kusama-is-finally-ready-to-host-parachains

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments