Bill Gates údajne odišiel z predstavenstva spoločnosti Microsoft počas vyšetrovania záležitosti so zamestnankyňou

0
150

Členovia výboru spoločnosti Microsoft si najali advokátsku kanceláriu. Dôvodom bolo to, aby preskúmali obvinenia obsiahnuté v liste z minulého roka od jednej zamestnankyne. Tá tvrdila, že mala s Gatesom sexuálny vzťah pred takmer dvoma desaťročiami. 

Gates odstúpil z predstavenstva spoločnosti Microsoft v marci 2020. Urobil tak pred ukončením vyšetrovania. 

Gates v tlačovej správe uviedol, že sa chce sústrediť na svoju filantropiu, bude ale naďalej pôsobiť ako technický poradca výkonného riaditeľa Satya Nadella.

WSJ poznamenáva, že Gates sa tiež odvolal z funkcie člena predstavenstva spoločnosti Berkshire Hathaway Inc., konglomerátnej spoločnosti, kde jeho priateľ Warren Buffett slúži ako generálny riaditeľ.

Hovorca Gatesa uznáva, že mal pomer pred takmer 20 rokmi. Ten sa skončil priateľsky. Na svojom rozhodnutí ale trvá: „Odchod z predstavenstva nijako nesúvisí s touto záležitosťou.“ 

Denník New York Times dnes ráno informoval, že údajná Gatesova nevera súvisí s niekoľkými žienami. 

Gates a Melinda začiatkom tohto roka zverejnili spoločné vyhlásenie. V ňom odhaľujú, že končia ich 27-ročné manželstvo. „Naďalej zdieľame vieru v túto misiu a budeme pokračovať v našej práci v nadácii, ale už neveríme, že môžeme spolu vyrásť ako pár v tejto ďalšej fáze nášho života,“ uvádza sa v ich vyhlásení.

Odvtedy sa objavili správy naznačujúce, že Melinda začala konzultáciu s rozvodovými právnikmi pred dvoma rokmi. Vtedy sa Gatesovo meno spájalo s Jeffreyom Epsteinom. Ten bol obvinený z obchodovania s maloletými ženami za účelom sexu a získavania maloletých pre prostitúciu. 

Denník Daily Beast uvádza, že Melinda údajne po stretnutí s ním v roku 2013 povedala Gatesovi, aby sa s Epsteinom nestýkal.

Aj keď nie je jasné, či si bola vedomá jeho pedofilného správania, údajne ho považovala za „nepríjemného chlapa“ a nerozumela prečo chcel byť niekto v jeho blízkosti.  

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Bill Gates Reportedly Left Microsoft Board Amid Investigation Into Affair With Employee. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/bill-gates-reportedly-left-microsoft-board-investigation-employee-affair

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here