24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Ekonomika Biely dom vyzýva Američanov, aby po hacknutí potrubia nehromadili benzín

Biely dom vyzýva Američanov, aby po hacknutí potrubia nehromadili benzín

Tajomník energetiky Bieleho domu vyzýva Američanov, aby „nehromadili” benzín po tom, čo hackeri uzavreli hlavný plynovod.

„Vzhľadom na to, že dodávateľ paliva Colonial Pipeline zostal po minulotýždňovom štvrtkovom hackerskom útoku odstavený, v niektorých prípadoch stlačil odvtedy ceny plynu na takmer 3 USD za galón,” uviedla na utorňajšej tlačovej konferencii v Severnej Karolíne ministerka energetiky, Jennifer Granholm. „Tennessee, Gruzínsko a južná Virgínia by zažili krízu dodávok, ale nie nedostatok benzínu,” dodala vzápätí.

Nakoľko na začiatku pandémie nebol dôvod na hromadenie toaletného papiera, nemal by byť dôvod ani na hromadenie benzínu, najmä vzhľadom na skutočnosť, že potrubie by malo byť v podstate v prevádzke do konca tohto týždňa alebo cez víkend,” uviedla Granholm.

Odhaduje sa, že v šiestich štátoch dôjde k výpadkom čerpacích staníc, pretože sledovač pohonných hmôt GasBuddy uviedol, že na východe stúpol dopyt po palivách o 30 %, ďalšie nedostatky sú v južných oblastiach. 

Zhruba 40 % čerpacích staníc v meste Atlanta a 60 % staníc vo Wilmingtone v Severnej Karolíne nemalo v utorok palivo.

V reakcii na to sa niektorí ľudia rozhodli hromadiť a skladovať plyn navyše vo všetkých typoch kontajnerov.

Granholm uviedla, že Colonial Pipeline bude v stredu úplne reštartovaný a potrvá niekoľko dní kým sa veci vrátia do normálu. Okrem toho dodala nasledovné: „Veci sa čoskoro vrátia do normálu. Žiadame ľudí, aby nehromadili prostriedky a vedeli, že sme v tom všetci spoločne.”

Zdroj:

COMPLEX, 2021. White House Tells Americans Not to Hoard Gas After Pipeline Hack. [online]. [cit. 2021-05-14]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/white-house-tells-americans-not-hoard-gas-pipeline-hack

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments