Biely dom údajne preveruje medzery v kryptografickej regulácii

0
171

Úradníci v Bielom dome údajne študujú medzery v predpisoch o kryptomene po poslednom návale volatility na trhu. Vysielajú signál, že čoskoro môžu byť navrhnuté nové pravidlá.

Ľudia oboznámení s touto záležitosťou informovali denník The Washington Post, že predstavitelia Bieleho domu skúmajú, či je možné digitálne aktíva ako Bitcoin (BTC) použiť na financovanie teroristických aktivít. 

Krátky kolaps Bitcoinu pod hranicu 30 000 USD minulý týždeň spustil panickú vlnu predaja, pretože trhy s digitálnymi aktívami za necelých desať dní stratili hodnotu viac ako 1 trilión USD. Od polovice apríla do polovice mája sa trh s digitálnymi aktívami znížil takmer na polovicu.

Jedným z mnohých katalyzátorov poklesu bol nový návrh ministerstva financií USA, podľa ktorého by sa od držiteľov kryptomeny vyžadovalo, aby hlásili všetky prevody nad 10 000 USD agentúre Internal Revenue Agency. 

Plán Bieleho domu na zdvojnásobenie pracovnej sily IRS v nasledujúcom desaťročí bol tiež zdrojom obáv investorov. Tí majú pocit, že USA rýchlo strácajú svoju konkurencieschopnosť v záležitostiach týkajúcich sa daní a trhov s digitálnymi aktívami.

„Federálni zákonodarcovia v súčasnosti neveria, že prudké výkyvy cien kryptomeny môžu ohroziť širšiu stabilitu finančného trhu,“ uviedol denník The Washington Post, aj keď riziká stojí za to sledovať. 

Na svojom vrchole bol trh s kryptomenami súhrnne ohodnotený na viac ako 2,5 trilióna USD. To je v porovnaní so širším finančným systémom málo. 

S pokračujúcim rastom kryptomeny sa ale môže zmeniť to, čo vláda považuje za prijateľné riziko.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Biden administration is reportedly reviewing ‘gaps’ in crypto regulation. [online]. [cit. 2021-05-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/biden-administration-is-reportedly-reviewing-gaps-in-crypto-regulation

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here