-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Biely dom obnovuje prezidentskú tradíciu vydaním daňových priznaní

Biely dom obnovuje prezidentskú tradíciu vydaním daňových priznaní

CNN uviedla, že Biely dom zverejnil daňové priznania prezidenta Joe Bidena a viceprezidentky Kamaly Harriss v Deň daní v roku 2020. To predstavuje úroveň transparentnosti, od ktorej sa počas funkčného obdobia Donalda Trumpa upustilo.

Joe a jeho manželka, Jill Biden, ktorí podali spoločnú žiadosť, dlžili federálnu daň z príjmu 157 414 USD po hlásení upraveného hrubého príjmu vo výške 607 336 USD. 

Zaplatili 162 063 USD a vrátili im sumu 4 649 USD. „Viceprezidentka a druhý džentlmen” uvádzali federálne upravený hrubý príjem vo výške 1 695 225 USD. Zaplatili 621 893 USD z federálnej dane z príjmu. To predstavovalo efektívnu federálnu sadzbu dane z príjmu do roku 2020 vo výške 36,7 %,” informoval Biely dom o Harriss a o jej manželovi Dougovi Emhoffovi.

Bývalý prezident Trump bežne poskytoval hromadu výhovoriek, prečo nemôže alebo nevydá svoje ročné daňové priznania. Dokonca povedal, že to odmietol preto, pretože Američanom to bolo jednoducho jedno.

V septembri 2020 správa v denníku New York Times túto teóriu pravdepodobne vyvrátila, keď vyšlo najavo, že Trump v rokoch 2016 a 2017 zaplatil na federálnych daniach skromných 750 USD. Aby toho nebolo málo, údajne sa mu podarilo vyhnúť plateniu počas 10 z predchádzajúcich 15 rokov.

Vyhlásenie Bieleho domu obsahovalo zahalenú zmienku o Trumpovom dôvode ospravedlnenia, prečo držal svoje daňové priznania v tajnosti. Biely dom uviedol: „Prezident dnes zverejnil svoje federálne daňové priznanie k dani z príjmu za rok 2020, čím pokračuje v neprerušovanej tradícii.”

Zdroj:

COMPLEX, 2021. White House Reestablishes Presidential Tradition With Release of Biden’s Tax Returns. [online]. [cit. 2021-05-19]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/white-house-shares-president-joe-biden-kamala-harris-tax-returns

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments