23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Krypto-analytik, ktorý označil dno medvedieho trhu BTC, ide „all in" do DeFi...

Krypto-analytik, ktorý označil dno medvedieho trhu BTC, ide „all in” do DeFi a ETH

Analytik a kryptomenový influencer známy na sociálnych sieťach ako SmartContracter odhalil, že je v podstate „all in” v tokenoch decentralizovaného financovania (DeFi) a v ETH a vlastní „doslova 0 BTC”.

Analytik odhalil svoje pozície na platforme Twitter uprostred série tweetov naznačujúcich, že Ethereum a niektoré decentralizované finančné tokeny vrátane AAVE a SUSHI, by mohli výrazne stúpnuť na cene. 

Twitterový učet  SmartContracter už veľakrát zdieľal presvedčenie, že vstupujeme do „DeFi leta”. To je v podstate obdobie, v ktorom decentralizované finančné tokeny prekonávajú zvyšok trhu.

Pri analýze AAVE, SmartContracter uviedol, že nepochybuje o tom, že sa kryptomena blíži k novému historickému maximu. Je to významný krok, pretože to pripravuje cestu pre zvyšok sektoru DeFi a po dlhej niekoľko mesačnej konsolidácii a pri prelomení svojho predchádzajúceho ATH by mohlo dôjsť k výraznému pohybu, dokonca aj o „viac ako 2 000 dolárov”.

Sektor DeFi za posledných pár mesiacov exponenciálne rástol. Pred rokom bolo v tomto odvetví celkovo 960 miliónov dolárov, zatiaľ čo podľa údajov DeFiPulse je teraz táto hodnota až 79,5 miliárd dolárov. Podobne pred rokom bolo v uzamknutých 2,6 milióna ETH, zatiaľ čo dnes je v ňom viac ako 10 miliónov. Projekty ako Maker, Compound, Aave a Uniswap majú v celkovej hodnote uzamknuté miliardy dolárov.  

Ako informovala internetová platforma CryptoGlobe, kryptomenový influencer veril AAVE už od februára. Cena kryptomeny sa počas tohto obdobia podľa internetovej platformi CryptoComapre zvýšila zo 450 na 644 dolárov (v čase písania tohto článku). 

Analytik je veľmi sledovaný, pretože ešte v roku 2018, keď cena Bitcoinu začala klesať z vtedajších 19 000 dolárov na historické maximum, označil presne v júni trhové dno 3 200 dolárov. Do decembra 2018 sa BTC obchodoval približne na hranici 3 000 dolárov, než sa začal znovu zotavovať.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Crypto Analyst Who Called BTC’s Bear Market Bottom Goes ‘All In’ on DeFi and ETH. [online]. [cit. 2021-05-19]. Dostupné na:https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/crypto-analyst-who-called-btcs-bear-market-bottom-goes-all-in-on-defi-and-eth/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments