23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Biden odsudzuje rozhodnutie guvernérov GOP o zrušení obmedzení COVD-19: „Je to veľká...

Biden odsudzuje rozhodnutie guvernérov GOP o zrušení obmedzení COVD-19: „Je to veľká chyba”

Prezident Joe Biden kritizuje zákonodarcov GOP, ktorí vo svojich štátoch zrušili obmedzenia COVID-19, a to až tak, že tieto kroky označil ako „neandertálske myslenie”.

V utorok texaský guvernér, Greg Abbott, a guvernér Mississippi, Tate Reeves, oznámili, že rušia celoštátne opatrenia nosenia ochranných masiek a umožnia podnikom pracovať na 100% kapacite. 

Odborníci v oblasti zdravotníctva varovali pred takýmto krokom. Guvernéri ako hlavné faktory pri ich rozhodovaní uviedli znižovanie počtu hospitalizácií a zvyšovanie očkovania. Biden označil tieto príkazy za „veľkú chybu” a vyzval republikánskych guvernérov, aby „nasledovali vedu”.

„Myslím si, že je to veľká chyba. Dúfam, že si už všetci uvedomili, že tieto masky majú nejaký význam pri ochrane zdravia.” 

„Sme na vrchole možnosti zásadne zmeniť podstatu tejto choroby kvôli spôsobu, akým sme schopní dostať vakcíny pre ľudí. Dokázali sme to posunúť do konca mája, aby sme mali dosť pre každého dospelého Američana na očkovanie vakcínou. Posledná vec, posledná vec, ktorú potrebujeme, je neandertálske myslenie, že: „Všetko je v poriadku. Zložte si masku. Zabudnite. To je nezmysel. Stále na tom záleží.”

Pokračoval: „Je dôležité, aby nasledovali vedu. Umyte si ruky … robte to často; noste masku a zostaňte spoločensky zodpovedný a dodržujte rozostupy. Viem, že to všetci viete. Kiež by to vedeli niektorí naši volení úradníci.” 

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Biden Denounces GOP Governors’ Decision to Rescind COVID-19 Restrictions: ‘It’s a Big Mistake’. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/joe-biden-reacts-to-texas-mississippi-governors-opening-states-100-percent-neanderthal-thinking

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments