25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Beatport prijíma Bitcoin ako platobný prostriedok

Beatport prijíma Bitcoin ako platobný prostriedok

Digitálny hudobný portál pre DJov a hudobníkov, Beatport, tento týždeň oznámil, že na svojej webovej stránke začne prijímať Bitcoin (BTC) ako platobný prostriedok. 

Beatport hostí a predáva hudobné stopy určené na použitie DJmi a časť výnosov vracia pôvodnému umelcovi.

Spoločnosť oznámila, že od budúceho júna prijme Bitcoin ako spôsob platby. Generálny riaditeľ spoločnosti Beatport, Robb McDaniels, uviedol, že rozhodnutie prijať Bitcoin sa zrodilo z túžby pokračovať v inováciách, a to aj uprostred pandémie COVID-19.

„Keď to prospeje a posilní komunitu umelcov, nie je dôvod prestať s inováciou. Je zrejmé, že aj uprostred pandémie je komunita DJ /Producent ochotná viesť priemysel na prijímanie nových technológií a inovatívnych médií pre spoluprácu s ich fanúšikmi,” poznamenal McDaniels. Následne dodal: „Svet kryptomien a NFT je jasným príkladom tejto skutočnosti.”

V ten istý deň spoločnosť Beatport oznámila, že 23. apríla v spolupráci s Crypto.com uvedie na trh svoju vlastnú kolekciu NFT s názvom Music for Future Dance Floors

Crypto.com je na tridsiatom mieste podľa trhovej kapitalizácie so súčasným ocenením niečo vyše 5 miliárd USD. Je to mnohostranný projekt kryptomeny so širokým zameraním. Od platieb krypto-kartami v obchode až po pasívne stávkovanie a tokenizáciu.

Audiovizuálny NFT bude údajne obsahovať spoluprácu s mnohými poprednými hudobníkmi a umelcami. Časť výťažku bude venovaná na charitu. 

McDaniels uviedol, že spoločnosť sa zaviazala využívať výhody, ktoré prinesie budúci vývoj v technológii blockchain.

„Pre spoločnosť Beatport je to iba začiatok nášho skúmania metaverse. Sme odhodlaní využívať dlhodobé príležitosti, ktoré táto revolučná technológia prináša,” informoval.

Hudobná škola v škótskom Edinburghu nedávno oznámila, že začne akceptovať Bitcoin ako formu školného. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Online digital music retailer Beatport accepts Bitcoin for songs. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/online-digital-music-retailer-beatport-accepts-bitcoin-for-songs

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments