Hlavný predajca automobilov v Kanade bude akceptovať platbu v BTC

0
141

Platby v kryptomene bude prijímať kanadské obchodné zastúpenie, HGreg. Predajca automobilov z Quebecu, spoločnosť HGreg, oznámila, že začne prijímať kryptomeny. 

Prezident HGreg, John Hairabedian, očakáva zlepšenie nákupných zážitkov svojich klientov:

„Naša túžba neustále sa vyvíjať a zlepšovať nákupné skúsenosti našich zákazníkov nás inšpiruje k odvážnym rozhodnutiam. Súčasťou je zabezpečenie väčšej palety platobných metód.“ 

Nový spôsob platby už bol otestovaný niekoľkými transakciami.

HGreg, ktorá umožňuje svojim klientom nakupovať automobily na svojich webových stránkach,- je jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností v Kanade. Predajca automobilov otvoril svoj prvý obchod v USA v Dore na Floride ešte v roku 2010. V súčasnosti sa môže pochváliť 30 franšízovými predajňami v Severnej Amerike.

Spoločnosť si časť svojich výnosov z kryptomeny ponechá ako investíciu.

Viacero automobilových značiek zvažuje túto možnosť platby. Výrobca elektronických automobilov Tesla tiež spomenula, že začne akceptovať BTC ako platbu za autá, pričom 8. februára zverejnila svoju investíciu do kryptomeny v hodnote 1,5 miliardy $.

Nedávno taliansky výrobca superautomobilov, Mazzanti, umožnil kúpu svojho superauta Evantra v BTC.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Major Canadian Car Dealer to Accept Bitcoin. [cit. 2021-03-02]. [online]. Dostupné na: https://u.today/major-canadian-car-dealer-to-accept-bitcoin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here