13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Ekonomika Argentínsky daňový orgán údajne žiada krypto-firmy, aby hlásili všetky aktivity

Argentínsky daňový orgán údajne žiada krypto-firmy, aby hlásili všetky aktivity

Daňový úrad v Argentíne sa údajne snaží preskúmať operácie týkajúce sa kryptomien, najmä Bitcoinu (BTC).

„Argentínska federálna správa pre verejné príjmy (AFIP) nariadila domácim krypto-burzám a platobným spoločnostiam poskytovať mesačné správy o všetkých druhoch operácií používateľov na ich platformách,” informovala v utorok miestna spravodajská agentúra Buenos Aires Económico.

V oznámení pre miestne krypto-firmy požiadal Úrad poskytovateľov služieb virtuálnej meny o vedenie pravidelných zoznamov všetkých používateľských účtov a overení totožnosti klientov, ako aj o ich príjmoch, výdavkoch a mesačnom zostatku. 

Spoločnosti budú musieť každý mesiac predložiť všetky potrebné informácie do 15. dňa nasledujúceho mesiaca.

Táto správa prichádza na pozadí rozmachu krypto-priemyslu v Argentíne uprostred hospodárskeho poklesu, inflácie a obrovskej devalvácie argentínskeho pesa. 

Koncom apríla spustila spoločnosť Mercado Libre, najväčší latinskoamerický online trh, sekciu nehnuteľností venovanú kryptomene, ktorá potenciálne ohlasuje novú vlnu adopcie kryptomeny na jej troch najlepších trhoch: v Brazílii, Argentíne a Mexiku. 

Predtým miestna spoločnosť pre digitálne aktíva Ripio získala významnú brazílsku krypto-burzu BitcoinTrade.

Argentínske regulačné orgány v poslednej dobe venujú krypto-priemyslu väčšiu pozornosť. 

Začiatkom apríla údajne argentínska centrálna banka požiadala domáce banky, aby im odovzdali informácie o jej zákazníkoch obchodujúcich s Bitcoinom. 

Koncom roka 2020 oznámil argentínsky kongresman Ignacio Torres plány na zavedenie zákona o kryptomene v argentínskom parlamente.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Argentina’s tax body reportedly asks crypto firms to report all activity. [online]. [cit. 2021-05-16]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/argentina-s-tax-body-reportedly-asks-crypto-firms-to-report-all-activity

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments