21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Amazon vs. Reliance: Prečo sú dvaja najbohatší muži sveta pred súdom?

Amazon vs. Reliance: Prečo sú dvaja najbohatší muži sveta pred súdom?

Spor o indickú spoločnosť s potravinami postavil najväčší svetový obchod s elektronickým obchodom, Amazon, proti najväčšej indickej spoločnosti, Reliance.

Spoločnosti sú v rozpore, pretože obe uzavreli samostatné dohody s rovnakým indickým maloobchodníkom, spoločnosťou Future Group.

Analytici tvrdia: „Právna bitka, v ktorej americké monštrum čelí miestnemu hrdinovi s výhodou domáceho poľa, by mohla v nasledujúcich rokoch formovať rast elektronického obchodu v Indii.” Hlavná analytička prognóz z poradenskej spoločnosti Forrester ,Satish Meena, uvádza: „Myslím, že je to obrovské. Amazon nikdy nečelil takému rivalovi na žiadnom z ich trhov.”

Spoločnosť Amazon transformovala maloobchod v globálnom meradle. Ale generálny riaditeľ spoločnosti Reliance, Mukesh Ambani, ktorý je najbohatším mužom Indie, uvádza, že jeho maloobchodné plány budú predstavovať výzvu pre spoločnosť Amazon a tiež pre spoločnosť Flipkart vlastnenú spoločnosťou Walmart.

Amazon agresívne rozširuje svoju prítomnosť v Indii, kde dúfa, že zarobí na rastúcom trhu elektronického obchodu. Reliance má tiež plány na rozšírenie rovnako svojho elektronického obchodu, ako aj svojho obchodu s potravinami.

Aká je bitka o skupinu Future Group?

Spoločnosť Future Group nedávno uzavrela dohodu o predaji retailových aktív spoločnosti Reliance Industries v hodnote 3,4 miliardy dolárov začiatkom tohto roka.

Od roku 2019 vlastní Amazon 49% podiel v Future Coupons, čo mu dáva nepriamy vlastnícky podiel vo Future Retail. Spoločnosť Amazon tvrdí, že v rámci tohto nákupu bolo spoločnosti Future Group zabránené v predaji vybranej skupine indických spoločností vrátane spoločnosti Reliance.

Spoločnosť Future Retail, ktorá je prevažne kamenný obchod, bola pandémiou tvrdo zasiahnutá. Tvrdí, že jej obchod so spoločnosťou Reliance je nevyhnutný pre udržanie spoločnosti nad vodou.

Posledné kolo súdu sa uskutočnilo v skupine Future Group. Minulý pondelok vrchný súd v Dillí zmenil rozhodnutie spred týždňa, ktorým bol predaj pozastavený. Amazon sa odvolal.

Ak Amazon uspeje, môže získať prevahu, čo spomalí plány kľúčového konkurenta na presadenie do elektronického obchodu.

Zdroj:

BBC, 2021. Amazon vs Reliance: Why are two of the world’s richest men in court?. [cit. 2021-02-17]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56037104

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments